Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОППЛЕРІВСЬКО-ПОЛЯРИМЕТРИЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ВІТРУ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ НАВІГАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

ДОППЛЕРІВСЬКО-ПОЛЯРИМЕТРИЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ВІТРУ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ НАВІГАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

Назва:
ДОППЛЕРІВСЬКО-ПОЛЯРИМЕТРИЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ВІТРУ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ НАВІГАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Авер‘янова Юлія Анатоліївна
УДК 656.7.052(551.508.85)(043.3)
ДОППЛЕРІВСЬКО-ПОЛЯРИМЕТРИЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ВІТРУ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ НАВІГАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН
Спеціальність: 05.22.13 – Навігація та управління повітряним рухом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аеронавігаційних систем Інституту інформаційно-діагностичних систем Національного авіаційного університету
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Яновський Фелікс Йосипович, професор кафедри аеронавігаційних систем Національного авіаційного університету.
Офіційні опоненти
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Сундучков Костянтин Станіславович, заступник директора з наукової роботи Державного підприємства “Укркосмос” Національного космічного агентства;
доктор технічних наук, професор
Дем‘янчук Вільгельм Степанович, начальник відділу державного підприємства Украерорух.
Провідна установа
Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління Міністерства промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться “2 ” лютого 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, ауд. 1.002.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету за адресою: 030580, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “22 ” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук С. Павлова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Незважаючи на значний прогрес у роз-витку авіаційної техніки, який відбувся за останні роки, проблема забезпечення безпеки, регулярності, економічності та комфортабельності польотів є дуже істотною на наш час. Сучасний рівень розвитку міжнародної авіації, постійно зростаюча інтенсивність польотів та впровадження нових концепцій, таких як “Free Flight” і CNS/ATM, потребує також розвитку систем зв‘язку, навігації і спостереження. В даних концепціях ключовою фігурою є пілот, який повинен приймати остаточне рішення в надзвичайних і непередбачених ситуаціях і несе відповідальність за наслідки цього рішення. Для високого рівня ймовірності прийняття вірного рішення пілот потребує оперативної, достовірної та як можна більш повної інформації. Отже, для забезпечення потреб сучасної авіації, для вдосконалення систем забезпечення безпеки та економічності польотів є необхідним розгляд нових методів одержання інформації.
Дуже важливою для забезпечення безпеки, регулярності, економічності та комфортабельності польотів є інформація про метеорологічний стан та небезпечні явища погоди. Згідно статистики більшість авіаційних подій і навіть катастроф відбувається при несприятливих метеорологічних умовах. Вплив небезпечних метеорологічних явищ (НМЯ) на авіаційну техніку може бути і безпосередньою причиною катастроф.
За даними Міжнародної організації цивільної авіації ICAO авіаційні події (АП), обумовлені турбулентністю, є найбільш чисельними серед тих, що обумовлені НМЯ, й у середньому складають 35,4% від загальної кількості АП. Іншім небезпечним явищем, яке пов‘язано з вітром та часто зустрічається в аеропортах України, є зсув вітру, або його різновид мікровибух чи мікропорив.
Явища, які пов’язані з вітром, надзвичайно небезпечні та можуть виникати зненацька для екіпажу повітряного судна (ПС), тому потрібна їх оперативна локалізація. Ці явища мають дуже короткий час існування (сильний зсув вітру існує від 2 до 4 хвилин) та мають відносно невеликий просторовий розмір. Але в більшості випадків ці невеликомасштабні явища виникають всередині або поблизу більш масштабних явищ, наприклад, під купчасто-дощовими хмарами та в зливових опадах. Отже, без отримання достовірної та оперативної інформації про метеорологічні процеси питання безпечної навігації повітряних суден не можуть бути вирішені в мірі, що задовольняє сучасні та перспективні потреби авіації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОППЛЕРІВСЬКО-ПОЛЯРИМЕТРИЧНА ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК ВІТРУ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ НАВІГАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок