Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ІМУННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ЇХ ІМУНОКОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ З РЕЦИДИВНИМИ БРОНХІТАМИ

ОСОБЛИВОСТІ ІМУННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ЇХ ІМУНОКОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ З РЕЦИДИВНИМИ БРОНХІТАМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ІМУННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ЇХ ІМУНОКОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ З РЕЦИДИВНИМИ БРОНХІТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ГУМЕНЮК НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 616.233-002-036.87-053.2:612.017.1:616-008.64:612.017.1:57.04
ОСОБЛИВОСТІ ІМУННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ЇХ ІМУНОКОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ З РЕЦИДИВНИМИ БРОНХІТАМИ
14.03.08 –Імунологія та алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор
Казмірчук Віра Євстафієвна
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, кафедра клінічної імунології та алергології з курсом дитячої клінічної імунології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор, Лісяний Микола Іванович, зав. відділом нейроімунології Інституту нейрохірургії АМН України.
Доктор медичних наук, Нікольський Ігор Сергійович, зав. лабораторією імуногенетики (Науковий Центр радіаційної медицини АМН України)
Провідна установа:
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться „18” січня 2007 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий „ “ 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук,
професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність теми дисертації обумовлена погіршенням екологічної ситуації в багатьох регіонах планети, яке несприятливо впливає на імунну систему людини. Ослаблення захисних механізмів організму сприяє формуванню в сучасній людській популяції різноманітних захворювань [Гаркавый Л.Х., 1997; Дука К.В., 2002; Коненков В.И.,1999]. Природжені та набуті порушення імунітету обумовлюють розвиток інфекцій. Природжені та набуті після народження імунодефіцитні захворювання (ІДЗ) зустрічаються значно частіше від первинних, успадкованих [Кондратенко И.В., 2001]. На даний час в структурі захворюваності населення превалюють хронічні патологічні процеси в зв'язку з дезадаптацією імунної системи [Новиков Д.К., 2003; Cazzola M., 1998; Primary immunodeficiency diseases: Report WHO scientific group, 1997]. Ситуація в Україні, крім того, погіршується довготривалою активацією імунної системи малими дозами радіоактивного опромінення, що також є одним з патогенних факторів зриву її адаптивних механізмів [Першин С.Б., 1996].
В якості клінічних проявів імунодефіцитних захворювань (ІДЗ) найчастіше виступають рецидивні та хронічні захворювання органів дихання – патологія ЛОР-органів, рецидивні бронхіти та пневмонії [Нестерова И.В. 1998, 2000; Ficher A., 2000]. Запальні захворювання органів дихання є частиною загального інфекційного запального процесу. Цей процес виникає внаслідок взаємодії мікро- та макроорганізму в конкретних умовах оточуючого середовища [Рачинский С.В., Таточенко В.К., 1987]. Нормальна сапрофітна флора підтримує функціонування локальної імунної системи слизових оболонок респіраторного тракту, шлунково-кишкового тракту та імунного гомеостазу в цілому [Нестерова И.В. 1998, 2000].
Різноманітні порушення імунної системи можуть виникати при несприятливих умовах в процесі онтогенезу. На даний час немає верифікації рецидивних бронхолегеневих захворювань за імунними механізмами розвитку. Тому, ми вважаємо за доцільне верифікувати імунні порушення у дітей з рецидивною бронхолегеневою патологією для розробки методів їх імунотерапії.
Вибрати імунотропний засіб для застосування у дітей являє собою вельми складну задачу, бо, на жаль, більшості із них притаманна надмірна імуностимулююча або імуносупресивна дія [Лусс Л.В., 2000; Новиков Д.К., Новикова В.И., 1998; Славянская Т.А., Сепиашвили Р.И., 1999]. А, як тепер стало відомо, надмірна стимуляція імунної системи може призвести або до розвитку пухлинного процесу, або до розвитку імунозалежної патології [Стефани Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ІМУННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ЇХ ІМУНОКОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ З РЕЦИДИВНИМИ БРОНХІТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок