Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕРМІЧНИХ ДЕФЕКТІВ НА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІЧНОГО ТА НИТКОПОДІБНОГО КРЕМНІЮ

ВПЛИВ ТЕРМІЧНИХ ДЕФЕКТІВ НА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІЧНОГО ТА НИТКОПОДІБНОГО КРЕМНІЮ

Назва:
ВПЛИВ ТЕРМІЧНИХ ДЕФЕКТІВ НА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІЧНОГО ТА НИТКОПОДІБНОГО КРЕМНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
павловський Юрій Вікторович
УДК 621.315.592
ВПЛИВ ТЕРМІЧНИХ ДЕФЕКТІВ НА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІЧНОГО ТА НИТКОПОДІБНОГО КРЕМНІЮ
(01.04.07 – фізика твердого тіла)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті ядерних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Литовченко Петро Григорович,
Інститут ядерних досліджень
НАН України, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Фодчук Ігор Михайлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри фізики твердого тіла
доктор фізико-математичних наук, професор
Стахіра Йосип Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізики напівпровідників
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізики металів фізичного факультету.
Захист відбудеться "27" квітня 2007 р. о "1700" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано 23 березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Курганецький


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розширення існуючих та поява нових областей застосування напівпровідникових матеріалів у приладобудуванні та електронній техніці зумовила необхідність їх використання в умовах підвищених температур. Тому на сьогодні актуальною є задача дослідження впливу термічних дефектів на електрофізичні та магнітні властивості матеріалу.
Завдяки своїм унікальним властивостям та необмеженим природним запасам сировини, основним і переважаючим серед усіх напівпровідників залишається кремній. Для інтегральних схем кремній здебільшого вирощують методом Чохральського (Cz-Si), хоча при витягуванні монокристалів з кварцового тигля, вони насичується домішками, основною з них є кисень. Його концентрація сягає 1018 см-3 і він є електрично не активним. Проте саме кисень відіграє вирішальну роль у зміні електричних та магнітних властивостей Cz-Si при його термообробці та іонізуючому опроміненні. Це пояснюється тим, що атоми кисню входять до складу основних термічних і радіаційних дефектів.
Під час високотемпературної обробки (коли рухливість атомів кисню стає помітною) кисень утворює різні комплекси (преципітати), оскільки це приводить до зниження вільної енергії кристалу. Морфологія, розмір і густина цих преципітатів залежать від температури і тривалості відпалу, вихідної концентрації кисню, присутності різних легуючих і фонових домішок (насамперед, вуглецю), а також від термічної передісторії кристалу. Утворення кисневих преципітатів, як правило, супроводжується генерацією міжвузлових атомів кремнію, які в залежності від температури відпалу і деяких інших умов утворюють дислокаційні диполі, петлі або дефекти пакування. Новоутворені дефекти переважно виступають додатковими центрами рекомбінації і проявляють електричну та магнітну активність, тому їх наявність може приводити до неконтрольованих змін вихідних параметрів матеріалу в ході технологічних операцій. Отже, дослідження змін магнітних властивостей кремнію після його термообробки є актуальним як з наукової, так і з практичної точки зору.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках наступних тем:
1.
“Роль кисневмісної фази у формуванні структурних, електрофізичних та магнітних властивостей монокристалічного кремнію”. 2002-2004 рр. № ДР U000332.
2.
“Роль зовнішніх чинників (попередньої термообробки, радіаційного опромінення, та пластичної деформації) на преципітацію кисню у кристалах кремнію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕРМІЧНИХ ДЕФЕКТІВ НА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІЧНОГО ТА НИТКОПОДІБНОГО КРЕМНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок