Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
інститут спеціальної педагогіки апн україни
Чеботарьова Олена Валентинівна
УДК: 376.3.042.1.018.1-057.874-056.29
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ
ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З
ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Вавіна Людмила Сергіївна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії тифлопедагогіки
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Процюк Раду Георгійович,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця,
кафедра фтизіатрії;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ханзерук Лілія Олексіївна,
Інститут корекційної педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова,
кафедра корекційної психопедагогіки.
Провідна установа: Інститут соціальної реабілітації та розвитку дитини Кам’янець-Подільського державного університету, кафедра реабілітаційної педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться ” 30 ” травня 2006 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано ”28” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Колупаєва


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема організації індивідуального навчання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату є однією з найактуальніших у теорії і практиці спеціальної педагогіки. Це обумовлено передусім зростанням чисельності дітей з церебральним паралічем, неспроможних відвідувати шкільні установи, які перебувають в домашніх умовах та навчаються за індивідуальною формою навчання. Дитячий церебральний параліч за останні роки став одним з найпоширених захворювань нервової системи в дитячому віці в усіх країнах світу. Це захворювання тяжко інвалідизує дитину, вражаючи не лише опорно-рухову систему, а й зумовлює порушення мовлення (80%), інтелекту (50%), зору (20%), слуху (15%), кінестетичного сприймання (15%). Отож питання ефективної організації індивідуального навчання дітей з ДЦП потребує наукового дослідження.
Виходячи з положень теорій про провідну роль мотивації як основного стимулу рухової активності і нерозривно пов’язаної з нею психічної діяльності, про наявність у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку гнучких динамічних зв’язків і значної пластичності нервової системи, вченими обґрунтовується необхідність комплексного підходу до медико-психолого-педагогічної реабілітації хворих на ДЦП дітей (М.Б.Ейдінова, Є.К.Правдіна-Винарська; К.О.Семенова, О.М.Мастюкова, М.Я.Смуглін; К.О.Семенова, Н.М.Махмудова; Л.О.Бадалян; С.К.Євтушенко; В.І.Козявкін; W.Phelps, B.Bobath, K.Bobath; V.Vojta; H.Knupfer, F.Rathe; F.Niethard; Т.Проскуріна, М.Сварник, М.Николаєв, Л.Ф.Шестопалова та ін.).
Найбільш широко реабілітацією хворих на ДЦП дітей займалися медики (F.Niethard, V.Vojta, K.Bobath, А.Peto та ін.). Зокрема, F.Niethard описав основні, широко розповсюджені в світі методи лікування ДЦП: лікування положенням тіла (K.Bobath); рефлексотерапію (V.Vojta); кондуктивну терапію (А.Peto).
В останнє десятиріччя особливо активізувався пошук ефективних методів лікування тих чи інших проявів ДЦП в Україні та країнах пострадянського простору (В.І.Козявкін, В.Ю.Мартинюк та інші). В медичній науці на даний час розроблено різні методи і системи лікування дитячого церебрального параліча, які мають позитивні наслідки в подоланні цієї важкої недуги, особистісній реабілітації інвалідів.
Удосконалення організації та змісту спеціальної освіти, своєчасної комплексної допомоги дітям з різними порушеннями психофізичного розвитку, в тому числі й з порушеннями опорно-рухового апарату, мають першочергове значення для ефективності їхньої підготовки до школи, своєчасного лікування, корекційного навчання в школі, інтеграції в суспільство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок