Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ РОДЮЧОСТІ ТА ОХОРОНИ ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ

ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ РОДЮЧОСТІ ТА ОХОРОНИ ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ РОДЮЧОСТІ ТА ОХОРОНИ ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
ШИЛЕПНИЦЬКИЙ Іван Орестович
УДК: 338.43; 332.36; 332.37
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ВІДТВОРЕННЯ РОДЮЧОСТІ ТА ОХОРОНИ
ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка
сільського господарства і АПК
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Трегобчук Валентин Михайлович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділ ресурсного потенціалу АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України,
заступник голови з наукової роботи
доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Гуцуляк Григорій Дмитрович,
Івано-Франківський інститут
агропромислового виробництва УААН,
завідувач Косівського відділу проблем
гірського землекористування
Провідна установа Національний аграрний університет, кафедра
аграрної економіки (м. Київ)
 
Захист відбудеться 19 грудня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розіслано 18 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Інтереси підвищення рівня продовольчої безпеки і збереження продовольчої незалежності України потребують розроблення з наступною реалізацією принципово нової стратегії розвитку національного агропромислового комплексу, яка грунтується на активній аграрній політиці. Взаємовідносини людини і природи, особливо при використанні землі – фундаменту її життєдіяльності, нині потребують радикального удосконалення. Відтак проблема ефективного використання та охорони, підвищення родючості еродованих і малопродуктивних земель, площі яких в Україні безперервно розширюються, є надзвичайно актуальною як з наукової, так і практичної точок зору. Адже раціоналізації використання та охорони цих земельних угідь, відтворенню їх родючості не приділялося раніше і не приділяється тепер належної уваги. Особливо це стосується Чернівецької області, яка має надто високу частку еродованих земель у загальній площі сільськогосподарських угідь.
Проблеми реформування земельних відносин, економічні та екологічні аспекти використання та збереження земельних ресурсів, зокрема сільсько-господарських угідь, досліджували багато вітчизняних та зарубіжних вчених: Е.А. Акрамов, А.М. Алимов, П.П. Борщевський, Д.Є. Ванін, П.Ф. Веденічев, П.І. Гайдуцький, Г.Д. Гуцуляк, А.С. Даниленко, Д.С. Добряк, Є.С. Карнаухова, Г.М. Лич, І.І. Лукінов, П.П. Маракулін, В.Я. Месель-Веселяк, В.В. Медвєдєв, Л.Я. Новаковський, О.М. Онищенко, Б.Й. Пасхавер, О.Г. Тараріко, В.М. Трегобчук, А.М. Третяк, М.М. Федоров, В.П. Цемко, С.Д. Черьомушкін та ін. Їх наукові праці внесли вагомий вклад у розроблення теоретичних основ раціонального землекористування, відтворення родючості грунтів й охорони земельних ресурсів, а також практики ведення ґрунтозахисного землеробства.
Віддаючи належне вченим і фахівцям, які розв’язують питання теорії, методології й організації землекористування, слід зазначити, що разом з тим економіко-екологічні основи раціонального використання, відтворення родючості й охорони еродованих, деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських земель недостатньо розроблені в регіональному аспекті стосовно природно-економічних умов аграрного виробництва та відповідно до змін, пов’язаних із земельною реформою. Паювання і приватизація земель сільськогосподарського призначення, реструктуризація аграрного виробництва зумовлюють необхідність проведення наукових досліджень та розроблення економічного механізму стимулювання нових землевласників і землекористувачів щодо відтворення родючості та охорони продуктивних земель, посилення ролі державного регулювання і контролю за раціональним та екологобезпечним використанням землі у сільському господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ РОДЮЧОСТІ ТА ОХОРОНИ ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЕЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок