Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції

Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції

Назва:
Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Бартащук Тетяна Павлівна
УДК 339.5+339.9.012
Механізми інформаційного забезпечення
зовнішньоекономічної діяльності
в умовах сучасної міжнародної конкуренції
Спеціальність 08.05.01 –
світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних зв’язків Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук,
СІДЕНКО Володимир Романович,
старший науковий співробітник
відділу зовнішньоекономічних досліджень
Інституту світової економіки і міжнародних
відносин НАН України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
БУРАКОВСЬКИЙ Ігор Валентинович,
професор кафедри економічної теорії
Національного університету
„Києво-Могилянська академія”
кандидат економічних наук,
МАЗУРЕНКО Валентина Петрівна,
доцент кафедри управління
зовнішньоекономічної діяльності
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Київський національний економічний
університет, кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться „ 21 ” жовтня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий „ 16 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішення стратегічних для України завдань досягнення рівня високорозвиненої країни та включення у світові економічні і, зокрема, зовнішньоторговельні процеси в якості рівноправного партнера ставить на порядок денний питання широкомасштабної розбудови інформаційної сфери. Активного розвитку потребують, перш за все, процеси інформатизації суспільства, національні інформаційні ресурси, інформаційна інфраструктура держави, тобто інформаційно-технологічна база для запровадження ефективних механізмів інформаційного забезпечення вітчизняних виробників.
Важливість запровадження комплексного інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) для розвитку міжнародної конкурентоспроможності обумовлюється ключовою роллю інформації, як в усіх сферах життєдіяльності суспільства, так і в усіх напрямках діяльності підприємства, на всіх етапах розробки і виробництва продукції.
В умовах посилення конкурентної боротьби на світових ринках товарів і послуг своєчасне та всебічне інформування суб’єктів економічних відносин виводить інформаційне забезпечення на одне з перших місць в системі заходів, направлених на розвиток зовнішньоекономічної діяльності.
Теоретичні та методологічні аспекти проблеми зростання ролі інформації, розвитку інформатизації, динаміки міжнародної конкурентоспроможності знайшли певне висвітлення у працях вітчизняних та зарубіжних вчених. Зокрема, основи теорії інформації та теоретичні питання розвитку інформаційного ресурсу висвітлено в роботах Н.Вінера, С.Вовканича, Г.Громова, К. Ерроу, І.Неймана, Р.Хартлі, К.Шеннона, Ю.Шрейдера. Окремі аспекти розвитку інформатизації знайшли відображення в роботах Р.Арона, Д.Белла, Д.Гелбрейта, В.Іноземцева, Г.Канна, К.Кларка, Й.Масуди, Ф.Махлупа, М.Пората, Т.Стоуньєра, О.Тоффлера, Дж.Фурастьє. Проблеми розвитку інформаційного ринку розглянуто у працях Л.Вінаріка, А.Гальчинського, Г.Голдстайна, М.Макогона, С.Мочерного, Г.Поппеля, А.Пятібратова. Тенденції розвитку інформатизаційних процесів та їх вплив на суспільно-економічний розвиток висвітлено вченими К.Бєляковим, О.Білорусом, О.Олійником, О.Скаленком, Л.Шиманським. Актуальні проблеми формування системи національних інформаційних ресурсів та їх роль в сучасних умовах глобального конкурентного середовища розглянуто в публікаціях вчених Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок