Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТОТ І ПРИЄДНАНИХ МАС РІДИНИ В РУХОМИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ КОНТЕЙНЕРАХ ІЗ ПЕРЕГОРОДКАМИ

ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТОТ І ПРИЄДНАНИХ МАС РІДИНИ В РУХОМИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ КОНТЕЙНЕРАХ ІЗ ПЕРЕГОРОДКАМИ

Назва:
ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТОТ І ПРИЄДНАНИХ МАС РІДИНИ В РУХОМИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ КОНТЕЙНЕРАХ ІЗ ПЕРЕГОРОДКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МАТЕМАТИКИ
ГАЛІЦИН Денис Анатолійович
УДК 532.595
ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТОТ І ПРИЄДНАНИХ МАС РІДИНИ
В РУХОМИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ КОНТЕЙНЕРАХ
ІЗ ПЕРЕГОРОДКАМИ
01.02.01 - теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті математики НАН України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
ТРОЦЕНКО Володимир Антонович
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
СЕЛЕЗОВ Ігор Тимофійович
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук
ПАВЛОВСЬКИЙ Володимир Степанович
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільного середовища
Захист відбудеться “ 26 ” лютого 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.206.02 в Інституті математики НАН України за адресою: 01601, МСП, м. Київ-4, вул. Терещенківська, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту математики НАН України за адресою: 01601, МСП, м. Київ-4, вул. Терещенківська, 3.
Автореферат розісланий “ 21 ” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пелюх Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість важливих задач динаміки механічних систем, що містять в собі рідкі маси із границями, які змінюються у часі, призводить до необхідності розв’язування проблеми про взаємодію рідини із абсолютно твердими або пружними тілами. Літак, ракета з рідиною, космічний апарат, що має на борту запас рідкого пального, суда-танкери, залізничні цистерни та інші аналогічні об’єкти можна розглядати як тверді тіла із порожнинами, частково заповненими рідиною.
З метою покращення динамічних властивостей системи “тіло-рідина” в інженерній практиці знайшли застосування спеціальні конструктивні пристрої, які обмежують рухомість рідини. Одним із способів усунення небезпечних видів динамічної нестійкості системи є встановлення у порожнинах демпферів коливань рідини у вигляді жорстких або пружних ребер-перегородок, розташованих на їхніх стінках. Такого роду пристрої стали ефективним засобом боротьби із шкідливим впливом рухомості рідини і знайшли широке застосування на практиці. При цьому експериментально було встановлено, що ефективність гасіння коливань рідини при певних пружних характеристиках перегородок може бути суттєво збільшена у порівнянні із жорсткими перегородками. Ця обставина дозволяє не тільки зменшити вагу такого конструктивного набору, але й збільшити його ефективність.
Теоретичне вивчення впливу ребер-перегородок на частоти та приєднані маси рідини раніше проводилось для випадків, коли порожнини мали форму тіла обертання, які широко використовуються в ракетобудуванні. Однак вимоги конструкторської практики призводять до необхідності розв’язування задачі про коливання рідини і в горизонтальних циліндричних порожнинах із вказаними пристроями. Ці ємності можуть бути використані для транспортування великих мас рідких вантажів на судах-танкерах, залізничному та автомобільному транспорті. Тому дослідження в цьому напрямку є актуальними як в теоретичному, так і в прикладному плані.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Результати досліджень дисертації пов’язані з науковими програмами Інституту математики НАН України на 1996-2000 рр. Вони були частково використані та увійшли у звіти науково-дослідної роботи, виконаної у відділі динаміки та стійкості багатовимірних систем за темою “Аналітичні та чисельно-аналітичні методи дослідження нелінійних задач динаміки та стійкості багатовимірних систем” (державний реєстраційний номер 0198U001996).
Мета і задачі дисертаційної роботи полягають у розробці ефективних методів розрахунку частот та приєднаних мас ідеальної рідини у рухомій порожнині у формі прямокутного паралелепіпеда з жорсткими та пружними перегородками і у знаходженні меж застосування наближеного врахування впливу перегородок малої ширини на гідродинамічні характеристики рідини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТОТ І ПРИЄДНАНИХ МАС РІДИНИ В РУХОМИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ КОНТЕЙНЕРАХ ІЗ ПЕРЕГОРОДКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок