Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ УРАНОВОРУДНИХ ВУЗЛІВ ЗАХІДНО-ІНГУЛЕЦЬКОЇ ЗОНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (МЕТОДОМ БАГАТОВИМІРНОЇ СТАТИСТИЧНОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ)

ПРОГНОЗУВАННЯ УРАНОВОРУДНИХ ВУЗЛІВ ЗАХІДНО-ІНГУЛЕЦЬКОЇ ЗОНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (МЕТОДОМ БАГАТОВИМІРНОЇ СТАТИСТИЧНОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ)

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ УРАНОВОРУДНИХ ВУЗЛІВ ЗАХІДНО-ІНГУЛЕЦЬКОЇ ЗОНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (МЕТОДОМ БАГАТОВИМІРНОЇ СТАТИСТИЧНОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
ШАФРАНСЬКА Наталія Василівна
УДК 553.078:553.495
ПРОГНОЗУВАННЯ УРАНОВОРУДНИХ ВУЗЛІВ
ЗАХІДНО-ІНГУЛЕЦЬКОЇ ЗОНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
(МЕТОДОМ БАГАТОВИМІРНОЇ СТАТИСТИЧНОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ)
Спеціальність 04.00.11 – „Геологія металевих і неметалевих корисних копалин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геології родовищ корисних копалин геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор геологічних наук, професор
ЖУКОВ Микола Никанорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук
ГОРЛИЦЬКИЙ Борис Олександрович,
Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, завідуючий відділом
кандидат геолого-мінералогічних наук
ДЕРЕВСЬКА Катерина Ігорівна,
Інститут геологічних наук НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа:
Український Державний геолого-розвідувальний інститут, відділ геології рудних і нерудних корисних копалин
Захист відбудеться „ 2 ” червня 2005 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .192.02 Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України за адресою: м. Київ, пр. Палладіна, 34-а.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: м. Київ, пр. Палладіна, 34.
Автореферат розісланий „ 21 ” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор геолого-мінералогічних наук Занкевич Б.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається такими факторами:
1. Роль урану, як одного з найважливіших видів енергетичної сировини, у зв’язку з розвитком атомної енергетики неухильно зростає. За економічними показниками АЕС перевершили електростанції, на яких як енергетичне джерело використовуються нафта та вугілля. Ймовірний подальший ріст дефіциту і цін на викопне органічне паливо обумовлює підвищення конкурентноздатності урану, як енергоносія.
2. Вичерпано ресурси легко відшукуваних родовищ, тому виникає необхідність використання прогресивних підходів до прогнозування. Для цього є два напрями. Перший полягає у корінному технічному переобладнанні галузі, впровадженні досконалих засобів вивчення та інтерпретації. Цей шлях потребує значних інвестицій, для яких сьогодні і в найближчому майбутньому політико-економічна кон’юнктура в Україні несприятлива. Окрім того, він веде до втрати частини природних ресурсів на погашення кредитів. Другий – у вдосконаленні технології прогнозування, спрямованому на посилення корисного сигналу за рахунок комплексування ознак і критеріїв уранового зруденіння, та використання інформації якісного характеру, яка досі неефективно використовувалась через недоліки формалізації та технологічні складності, що виникали з причини принципово різних шкал реєстрації.
3. Необхідне збільшення корисного виходу з накопиченої інформації за рахунок використання максимальної її кількості та більш глибокої проробки. Завдяки цьому буде підвищуватися ефективність проведених робіт.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з Національною програмою „Розвиток мінерально-сировинної бази України на період до 2010 року” і є складовою частиною робіт, за участю автора дисертації, які виконує казенне підприємство „Кіровгеологія” в рамках геологічного завдання 54-(60,57)-18 „Прогнозно-геологічні роботи масштабу 1:200000 на уран в межах Західно-Інгулецької структурно-формаційної зони на площі 7400 кв. км з виділенням потенційно рудних вузлів, оцінкою ділянок Лагодівського та Гейківського рудопроявів та прояву уранової мінералізації Щасливе, визначенням прогнозних ресурсів урану та паралельною оцінкою території на золото”.
Мета та задачі досліджень. Метою роботи є теоретична розробка методів прогнозування урановорудних вузлів на основі комплексування геологічної інформації різних видів та різної достовірності в межах Західно-Інгулецької зони і створення на їх базі технології прогнозування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ УРАНОВОРУДНИХ ВУЗЛІВ ЗАХІДНО-ІНГУЛЕЦЬКОЇ ЗОНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (МЕТОДОМ БАГАТОВИМІРНОЇ СТАТИСТИЧНОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок