Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ИНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

ФОРМУВАННЯ ИНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ИНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Шаповал Стелла Степанівна
УДК 330.322:338.45:621
ФОРМУВАННЯ ИНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ
ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)
Спеціальність: 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Продіус Іван Прокопович
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Кузьмін Олег Євгенович
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва;
доктор економічних наук, професор,
Редькін Олександр Семенович
Одеський державний економічний університет,
професор кафедри менеджменту
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ промислового потенціалу (м.Київ)
Захист відбудеться 13 грудня 2001р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, Одеса, Французький бульвар, 29
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, Одеса, Французький бульвар, 29
Автореферат розісланий 12 листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан процесів в інвестиційній сфері є винятково складним. Аналіз економічного розвитку свідчить про стагнацію промислового комплексу України. У машинобудуванні і металообробці обсяг виробництва у 2000 році складав не більш 30% рівня 1992 року. При цьому питома вага галузі в загальному обсязі промислового виробництва за 1992—2000 р.р. знизилася більше ніж у 3 рази: з 29,8 до 9,0%. Знос активної частини виробничих фондів вітчизняної промисловості досяг 60% і не компенсується капітальними вкладеннями. За останні роки різко скоротилися обсяги фінансування і освоєння капітальних вкладень із усіх джерел, погіршилися показники їх технологічної і відтворювальної структури, істотно сповільнилися інноваційні процеси.
Одна з основних перешкод на шляху до економічного росту – повільний процес інституціональних і економічних перетворень на рівні економічних суб'єктів промислового виробництва. Роль управлінського фактора в інвестиційному циклі за останні роки надзвичайно зросла, і тому дуже актуальним стає використання прогресивних форм управління і сучасного методичного забезпечення. На більшості ж промислових виробництв немає стратегії розвитку, управлінського обліку, структура управління неефективна, не здійснюється бізнес планування, не усвідомлена необхідність професійного маркетингу. Зазначені фактори дуже негативно впливають на прийняття рішень потенційними інвесторами, оскільки існує великий ризик утрати коштів. У результаті навіть рішучі спроби держави створити сприятливий інвестиційний клімат нівелюються на мікрорівні.
В умовах розвиненої ринкової економіки інвестиції, що забезпечуються ринком цінних паперів, значно перевершують всі інші джерела фінансування: до 60% коштів підприємства залучають на ринку цінних паперів. Однак, незважаючи на обмежені інвестиційні можливості бюджету, підприємств, банків, сьогодні, у використанні механізмів залучення інвестицій поки що спостерігається істотне відхилення від загальноприйнятих у світі норм.
Інвестиційна діяльність у всіх її формах і видах сполучена з ризиком. Зростання ступеня ризику у сучасних умовах пов'язано з наростаючою невизначеністю і швидкою мінливістю економічної ситуації в країні у цілому, і на інвестиційному ринку зокрема; із пропозицією, що розширюється, для інвестування приватизованих об'єктів, із появою нових емітентів і фінансових інструментів для інвестування. Сьогодні у вітчизняній економічній науці і практиці господарювання немає загальноприйнятих теоретичних положень про інвестиційний ризик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ИНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок