Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛУКТУАЦІЇ ДЕКАМЕТРОВИХ СИГНАЛІВ В ІОНОСФЕРНИХ КАНАЛАХ ПОХИЛОГО ЗОНДУВАННЯ

ФЛУКТУАЦІЇ ДЕКАМЕТРОВИХ СИГНАЛІВ В ІОНОСФЕРНИХ КАНАЛАХ ПОХИЛОГО ЗОНДУВАННЯ

Назва:
ФЛУКТУАЦІЇ ДЕКАМЕТРОВИХ СИГНАЛІВ В ІОНОСФЕРНИХ КАНАЛАХ ПОХИЛОГО ЗОНДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О.Я.УСИКОВА
МІТІХІН Юрій Васильович
УДК 551.510.535
ФЛУКТУАЦІЇ ДЕКАМЕТРОВИХ СИГНАЛІВ
В ІОНОСФЕРНИХ КАНАЛАХ ПОХИЛОГО
ЗОНДУВАННЯ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Лега Юрій Григорович,
Черкаський інженерно-технологічний інститут,
ректор
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Чорногор Леонід Феоктистович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор
кандидат фізико-математичних наук
Белєй Василь Сергійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра квантової радіофізики
Захист відбудеться “_26_ ” червня о _10.00_ годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова
НАН України (61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту радіофізики та
електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України за адресою:
м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12.
Автореферат розісланий “ 21 ” _травня_ 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко О.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна теорія і практика розробки радіотехнічних систем зв'язку, навігації чи локації в значній мірі зв'язані з обліком особливостей статистичних властивостей прийнятих сигналів, що у процесі поширення по радіоканалах передачі набувають випадковий флуктуючий характер. Тому вивчення статистичних властивостей випадкових полів і сигналів, що поширюються в складних середовищах, має важливе самостійне значення.
Особливого значення такі питання набувають при використанні іоносферних каналів у декаметровому діапазоні хвиль (ДКМХ), що придатні для передачі повідомлень на великі відстані. Важливість цих питань пояснюється ще і тим, що саме флуктуації параметрів сигналів створюють фізичні обмеження підвищенню точності, завадостійкості, пропускної здатності та інших якісних показників радіосистем. Найбільш сильно флуктуаційні явища виявляються в іоносферних каналах в умовах збуреної іоносфери, а також при поширенні сигналів на частотах вище максимально застосовної (МЗЧ).
Як показали проведені дослідження, внаслідок просторово-часової неоднорідності іоносферної плазми флуктуації сигналів мають складну нестаціонарну структуру, що приводить до мінливості законів розподілу і статистичних характеристик сигналів навіть на коротких часових інтервалах, ускладнює їх статистичний опис та узагальнення експериментальних даних для вирішення практичних питань.
Внаслідок дії цих факторів на сьогодні відсутня завершена електродинамічна теорія флуктуацій, придатна для опису статистичних властивостей сигналів в іоносферних радіоканалах. Тому не варто сподіватись на створення завершеної теорії флуктуацій, і при розробці радіотехнічних систем передачі інформації іоносферними каналами опиратись на статистичні характеристики флуктуючих сигналів, зокрема, на закони розподілу амплітуд, отримані експериментально.
Значна увага в даний час приділяється вивченню можливостей штучно впливати на властивості іоносферних каналів. Одним з шляхів вирішення цієї складної задачі є вплив на іоносферу потужним вертикальним (чи похилим) пучком коротких радіохвиль, що, взаємодіючи з іоносферною плазмою, змінюють деякі її параметри і властивості. Але теоретичні дослідження, які проводяться в цьому напрямку, описуючи окремі сторони явища не дозволяють поки-що повною мірою передбачити характеристики реального іоносферного каналу з таким збуренням, і основним методом їхнього вивчення є експеримент.
Ця обставина викликала необхідність експериментального вивчення особливостей поширення пробних (слабких) сигналів в декаметровому діапазоні хвиль на трасах похилого зондування при впливі на іоносферу потужним (більше 20 Мвт) безперервним радіовипромінюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФЛУКТУАЦІЇ ДЕКАМЕТРОВИХ СИГНАЛІВ В ІОНОСФЕРНИХ КАНАЛАХ ПОХИЛОГО ЗОНДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок