Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ природних монополій (на прикладі електроенергетики)

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ природних монополій (на прикладі електроенергетики)

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ природних монополій (на прикладі електроенергетики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Донецький державний університет управління
Сагір Владислав Георгійович
УДК 35.075.5
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ природних монополій
(на прикладі електроенергетики)
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Циганов Олександр Рувімович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри біржової та банківської справи (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Акмаєв Анатолій Ісайович, Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри „Економіка і управління” (м. Алчевськ)
кандидат наук з державного управління Поповченко Олег Миколайович, Голова Наглядової ради СТОВ “Украгропродукт” (м. Донецьк)
Провідна установа – Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління (ЗІДМУ)” (м. Запоріжжя), кафедра державного управління і менеджменту
Захист відбудеться 20 квітня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр.Б.Хмельницького, 108, ауд.201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий „___” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Побудова системи державного регулювання економіки шляхом поєднання активного державного впливу і ринкових правил є важливою умовою подолання кризових явищ і стабілізації макроекономічного стану в країні. Невід'ємним атрибутом ринкової економіки є існування конкуренції, яка забезпечує вибір найкращого товару і приводить до змагальності підприємців, що в кінцевому підсумку сприяє економічному і технологічному прогресу суспільства. Однак, в економіці будь-якої країни монополістична організація притаманна окремим галузям економіки, які підлягають жорсткому контролю з боку спеціальних державних органів. Електроенергетика, яка є базовою галуззю національної економіки, підвалиною її структурних перетворень, найбільш яскраво демонструє проблеми функціонування природних монополій в Україні.
Дослідженню складних проблем державного регулювання розвитку природних монополій і електроенергетики, зокрема, в контексті загальної розбудови і реформування економіки у період переходу до ринку присвячені чисельні роботи провідних вітчизняних і закордонних учених-економістів, спеціалістів-практиків. Разом з тим, опрацювання опублікованих теоретичних концепцій, методичних і практичних рекомендацій, нормативних положень показує, що більшість з них спрямовано лише на розгляд окремих засобів державного регулювання природних монополій, таких як структурне, майнове, податкове, цінове, антимонопольне, зовнішньоекономічне. В той же час, помітно відстає теоретичне обґрунтування і розробка на цій основі пропозицій щодо комплексного застосування інструментів державного регулювання електроенергетичної галузі.
Актуальність пошуку засобів і шляхів практичного вирішення проблем електроенергетики України на підставі відокремлення в ній потенційно конкурентних і природно монопольних сфер, необхідність оптимального сполучення активізації конкурентних засад у галузі та посилення її державного регулювання обумовили вибір теми, мету і задачі дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана і виконувалася у межах науково-дослідної теми Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України “Удосконалення економічних методів управління суб’єктами ринкових відносин” (номер державної реєстрації 0102U004435).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ природних монополій (на прикладі електроенергетики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок