Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК АВТОТРАКТОРНИХ ДИЗЕЛІВ З ХВИЛЬОВИМ ОБМІННИКОМ ТИСКУ

ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК АВТОТРАКТОРНИХ ДИЗЕЛІВ З ХВИЛЬОВИМ ОБМІННИКОМ ТИСКУ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК АВТОТРАКТОРНИХ ДИЗЕЛІВ З ХВИЛЬОВИМ ОБМІННИКОМ ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,66 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Манойло Володимир Максимович
УДК 621. 436.052.001.24
ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК
АВТОТРАКТОРНИХ ДИЗЕЛІВ З ХВИЛЬОВИМ
ОБМІННИКОМ ТИСКУ
Спеціальність 05.05.03 - Теплові двигуни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Двигуни внутрішнього згоряння” Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Міністерства освіти і науки України.
Наукови Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Куценко Куценко Олександр Сергійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри системного аналізу і управління.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дяченко Василь Григорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри двигунів внутрішнього згоряння;
кандидат технічних наук,
Анімов Юрий Олександрович,
Державне підприємство ”Харківське конструкторське бюро з двигунобудування", м. Харків, начальник відділу агрегатів турбонаддуву та газоповітряних систем.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування НАН України,
відділ поршневих енергоустановок, м. Харків.
Захист відбудеться "__16___" ____05_______ 2002 р. о _14 30__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.13 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"
Автореферат розісланий "__15_" ______04______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективним засобом поліпшення питомих техніко-економічних показників дизелів є наддув. Найбільше поширення одержав газотурбінний наддув, який дозволяє використовувати енергію відпрацьованих газів. Широко використовується на практиці механічний наддув, оснований на стиску повітря привідним компресором. Вказані системи наддуву поряд зі своїми перевагами мають ряд принципових недоліків. Так, газотурбінний наддув передбачає зниження приємистості двигуна у зв`язку із значною інерційністю ротора турбокомпресора. Крім того, двигуни з газотурбінним наддувом на перехідних режимах мають підвищену питому витрату палива і димність відпрацьованих газів. Недоліком системи наддуву з привідним компресором є значна витрата потужності двигуна на привід компресора, особливо при високих ступенях підвищення тиску, що приводить до зниження ефективного ККД енергоустановки в цілому.
Поряд з переліченими системами наддуву в останні роки в практику зарубіжного двигунобудування почав впроваджуватись наддув на основі хвильового обмінника тиску (ХОТ). Робочий процес (РП) ХОТ заснований на перетворенні тиску відпрацьованих газів (ВГ) в тиск наддувочного повітря (НП) без посередньої їх взаємодії. Таким чином, наддув з ХОТ використовує енергію відпрацьованих газів як і при газотурбінному наддуві, але передача енергії від ВГ до НП здійснюється безпосередньо з мінімальною інерційністю, що поліпшує техніко - економічні показники двигуна на перехідних режимах в порівнянні з газотурбінним наддувом.
До цього часу в Україні, незважаючи на перспективність, не створені працездатні хвильові обмінники тиску. Це пов`язано з тим, що практично відсутні дослідження, спрямовані на доведення робочого процесу ХОТ і регулювання його параметрів в залежності від режиму роботи дизеля. Тому дослідження перспективних схем систем наддуву дизелів, обладнаних обмінником тиску, є актуальною задачею, має науковий і практичний інтерес.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота є частиною науково-дослідних робіт щодо створення автотракторних двигунів потужністю 50-150 кВт, проведених на кафедрі ДВЗ Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ), виконаних відповідно до постанови ДКНТ СРСР №75 від 08.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК АВТОТРАКТОРНИХ ДИЗЕЛІВ З ХВИЛЬОВИМ ОБМІННИКОМ ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок