Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПЕРФТОРПОЛІЕФІРІВ ТА НАНОЧАСТИНОК ПІРОГЕННОГО ДІОКСИДУ КРЕМНІЮ НА РОЗКЛАД ПЕРХЛОРАТУ АМОНІЮ

ВПЛИВ ПЕРФТОРПОЛІЕФІРІВ ТА НАНОЧАСТИНОК ПІРОГЕННОГО ДІОКСИДУ КРЕМНІЮ НА РОЗКЛАД ПЕРХЛОРАТУ АМОНІЮ

Назва:
ВПЛИВ ПЕРФТОРПОЛІЕФІРІВ ТА НАНОЧАСТИНОК ПІРОГЕННОГО ДІОКСИДУ КРЕМНІЮ НА РОЗКЛАД ПЕРХЛОРАТУ АМОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ЛУЦИШИН Наталія Іванівна
УДК 647.7.035.9+665.7.035.9
ВПЛИВ ПЕРФТОРПОЛІЕФІРІВ ТА НАНОЧАСТИНОК ПІРОГЕННОГО ДІОКСИДУ КРЕМНІЮ НА РОЗКЛАД ПЕРХЛОРАТУ АМОНІЮ
02.00.21 - хімія твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної і прикладної хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сіренко Геннадій Олександрович,
завідувач кафедри теоретичної і прикладної хімії
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Третинник Вікентій Юрьєвич,
головний науковий співробітник
Інституту колоїдної хімії і хімії води
імені А.В.Думанського НАН України,
м.Київ;
доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Головний науквоий співробітник
Інституту хімії поверхні НАН України
м. Київ
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України
Захист відбудеться 28 квітня 2006 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка,79.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79)
Відгуки на автореферат у двох примірниках завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 76008, м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 201 вченому секретарю ради К 20.051.03
Автореферат розісланий 22 березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 20.051.03, Кланічка В.М.
профессор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. У виробництві сумісних твердих ракетних палив (СТРП) на технологічному обладнанні ведеться підготовка до переробки твердого тіла – високодисперсного порошку окиснювача перхлорату амонію (ПХА). Вузли тертя обладнання цих виробництв змащуються рідкими і пластичними вуглеводневими мастилами. Попадання порошку ПХА (d = 5-100мкм) в ці вузли, або видавлювання мастила через контактні зазори, в умовах тертя, особливо при технологічних високих температурах, створює вибухонебезпечну ситуацію.
Спроба створити вибухобезпечні мастильні матеріали на основі високо- і низькомодульного рідкого скла завершились розробкою рідких і пластичних мастил, які виявляються більш безпечними в контакті з твердими окиснювачами, в тому числі і ПХА, ніж вуглеводневі оливи, поліорганосилоксани та інші термостійкі синтетичні рідини, при цьому ці рідини виявили максимальну з відомих мастильних матеріалів навантажувальну здатність, антифрикційну і протизносну властивість. Але, разом з тим, ці матеріали мають малий строк служби (від кількох годин до 1—3 діб), що спричинено наявністю в таких мастилах значної кількості води і спроможності рідкого скла, особливо високомодульного, до коагуляції і гелеутворення та утворення з СО2 повітря солей. До цього ж у лужному середовищі рідкого скла спостерігається активна міжкристалітна корозія металів вузлів тертя, що при терті спричиняє до механокорозійної втоми металів (цей процес більш активний при застосуванні низькомодульного скла), що призводить до підвищеного зношування та аварійних ситуацій.
За останній час з’явилась низка нових термостійких і стійких до кисню синтетичних рідин, і серед них перфторполіетерів (ПФПЕ). Але, хімічна взаємодія їх з перхлоратом амонію, механізм розкладу якого мало вивчений, є недосліджена.
Відомо, що стійкість вуглеводневих і синтетичних мастильних рідин та пластичних мастил на їх основі до окиснювачів досліджуються відносно кисню, хлору та інших хімічно-активних газів, в той же час стійкість мастильних рідин і механізм їх взаємодії з твердими окиснювачами не вивчений, особливо взаємного впливу перфторполіетеру та окисників до твердих ракетних палив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ПЕРФТОРПОЛІЕФІРІВ ТА НАНОЧАСТИНОК ПІРОГЕННОГО ДІОКСИДУ КРЕМНІЮ НА РОЗКЛАД ПЕРХЛОРАТУ АМОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок