Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання індивідуальних трудових відносин

Правове регулювання індивідуальних трудових відносин

Назва:
Правове регулювання індивідуальних трудових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Сичов Дмитро Вікторович
УДК 349.22: 340.111.5
Правове регулювання індивідуальних трудових
відносин
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор
Венедиктов Валентин Семенович,
Національний університет внутрішніх справ,
перший проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Лазор Лідія Іванівна,
Східноукраїнський національний
університет ім. Володимира
Даля, декан юридичного факультету;
кандидат юридичних наук,
Попов Сергій Вікторович,
Кримський юридичний інститут
Національного університету
внутрішніх справ, проректор по службі.
Провідна установа: | Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, відділ з проблем цивільного,
трудового та підприємницького права (м. Київ).
Захист відбудеться “26” березня 2005 р. о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “25” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні в умовах реформування трудового законодавства, що було обумовлено соціально-економічними змінами в житті нашого суспільства, прийняттям Конституції України, відбувається переоцінка основ, на яких будується трудове право. Так, за радянських часів трудове право базувалося на характерній для соціалістичної системи нормативіській теорії права, згідно з якою ототожнювались право і закон, тобто всі закони незалежно від їхнього змісту визнавали правовими. Ототожнення права і закону призвело до того, що держава, як законотворець посіла провідне місце, а власне право будучи продуктом держави, вважалося другорядним в цій “системі координат”.
З огляду на процеси демократизації і гуманізації, які сьогодні відбуваються в міжнародному співтоваристві, змінюється вся система поглядів щодо призначення права. Так, Конституція України (ст. 3) закріплює, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Виходячи з цього, трудове законодавство, перш за все, Кодекс законів про працю України, а згодом і новий Трудовий кодекс України повинно бути пронизано цим конституційним положенням, тобто кожний нормативний припис повинен бути спрямований на регулювання трудових відносин найманих працівників як найвищої соціальної цінності.
Індивідуальні трудові правовідносини – це фундаментальний інститут трудового права, визначення якого сьогодні базується на положенні ст. 21 Кодексу законів про працю України – нормативно-правовому акті, який морально застарів, оскільки був ще прийнятий за часів радянської влади й орієнтований на ситуацію, коли держава виступала і законодавцем, і виконавцем власних законів, а також практично єдиним роботодавцем. Також, проблеми правового регулювання індивідуальних трудових відносин були досліджені в працях багатьох вчених, зокрема: Н.Б. Болотіної, В.С. Венедиктова, С.В.Вишневецької, Л.Я. Гінцбурга, Г.С. Гончарової, В.Я. Гоца, К.Н. Гусова, В.В.Жернакова, П.І. Жигалкіна, І.В. Зуба, С.А. Іванова, Л.І. Лазор, Р.З.Лившиця, О.В. Малько, М.І. Матузова, А.Р. Мацюка, Ю.П. Орловського, П.Д. Пилипенка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правове регулювання індивідуальних трудових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок