Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки

Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки

Назва:
Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна металургійна академія України МОН України
УДК669.184.666.762
Пищида Валерій Іванович
Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки
05.16.02 - Металуpгiя чоpних і кольорових металiв та спеціальних сплавів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2008
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України та на ВАТ «Дніпропетровський  металургійний завод ім.Петровського».
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Бойченко Борис Михайлович,
Національна металургійна академія України,
м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри металургії сталі.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Харлашин Петро Степанович,
Приазовський державний технічний університет,
декан металургійного факультету, завідувач кафедри металургії сталі,
м. Маріуполь;
доктор технічних наук, професор
Чернятевич Анатолій Григорович,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
завідувач кафедри руднотермічних процесів
м. Дніпродзержинськ.
Захист відбудеться «08» квітня 2008р. в 12:30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Національної металургійної академії України за адресою : 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий «05» березня 2008р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.084.03,
доктор технічних наук, професор Л. В. Камкіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Специфіка ситуації в Україні така, що розвиток чорної металургії і рішення екологічних проблем у великій мірі визначаються станом киснево-конвертерного виробництва сталі. Важливу роль у розвитку конвертерних процесів грає зниження витрат на вогнетриви - вагомої ресурсо- і енергоємної статті у витратах по переділу. Це особливо актуально для українських заводів у зв'язку з відсутністю в країні власних запасів магнезиту.
У світовій практиці широке розповсюдження отримує використання периклазовуглецевої футеровки сталеплавильних агрегатів. Однак пряме перенесення світових досягнень у стійкості футеровки в конкретні умови конвертерного виробництва України неможливе, тому що інформація про технології виплавки сталі із периклазовуглецевою футеровкою розрізнена, у ряді важливих підходів суперечлива і, головне, не враховує умов значної зміни хімічного складу, якості і витрат шихтових матеріалів – чавуну, металевого брухту, вапняку, додаткових присадок у вітчизняних цехах. Тому вивчення й опис закономірностей зношування в конвертерах вогнетривів для визначення шляхів подальшого підвищення їхньої стійкості, уточнення й освоєння технології конвертерного процесу з використанням периклазовуглецевої футеровки є актуальним науковим і інженерним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами й планами. Питання й проблеми, розглянуті в дисертаційній роботі, відповідають Державній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року й Державній програмі енергозбереження. Дисертаційна робота виконана в Національній металургійній академії України і на ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім.Петровського» відповідно до наказів №1 по заводу в 1997-2004р.р. у рамках науково-технічних тем: «Освоїти технологію експлуатації конвертерів, футерованих периклазовуглецевими вогнетривами», «Дослідження й розробка технології випалу доломітизованих вапняків у шахтних печах заводу й використання цього вапняка для підвищення вмісту оксидів магнію в конвертерних плавках», «Розробка конструкції штампованих кисневих фурм з тангенціальним розташуванням сопел і технології продувки плавок з їхнім застосуванням», «Освоїти технологію нанесення шлакового гарнисажу на футеровку конвертерів за допомогою роздувки його азотом через фурму», а також НДР «Аналіз технологічних умов служби периклазовуглецевої футеровки виробництва ВАТ «Запорожвогнетрив» в конвертерах ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг (державний реєстраційний номер 0107U002842)», у яких автор брав безпосередню участь або був їхнім керівником.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок