Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України

Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України

Назва:
Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний науковий Центр
„Інститут аграрної економіки”
Української академії аграрних наук
Щекович Олена Сергіївна
УДК 631.1 + [332.155:336.1]
Використання бюджетних коштів підприємствами
агропромислового комплексу України
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Саблук Петро Трохимович
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Грушко Віктор Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фінансів,
грошового обігу та кредиту
кандидат економічних наук
Колотуха Сергій Миколайович,
Уманський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри фінансів
Провідна установа: Об’єднаний інститут економіки
Національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться „11” травня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680 МСП, м. Київ – 680, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680 МСП, м. Київ – 680, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к.212.
Автореферат розісланий „06” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жук Н.Л.
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. Незадовільний фінансовий стан переважної частини підприємств вітчизняного АПК не дозволяє забезпечити процес не тільки розширеного, а в багатьох випадках і простого відтворення за рахунок власних фінансових ресурсів. Водночас, висока вартість та обмежений доступ до зовнішніх джерел фінансування операційної та інвестиційної діяльності (насамперед, кредитних ресурсів комерційних банків) зумовлюють необхідність пошуку інших форм фінансового забезпечення.
Досвід країн із розвинутою економікою свідчить, що суттєве значення у вирішенні цього питання відіграють фінансові ресурси державного й місцевих бюджетів. У зв’язку з цим обґрунтування механізмів, форм і методів фінансування підприємств АПК за рахунок коштів бюджетів різних рівнів має важливе значення для подальшого економічного розвитку аграрного сектору національної економіки та визначає теоретичну і практичну значимість теми дисертаційного дослідження.
Стан вивчення проблеми. Відомими зарубіжними вченими в цій галузі знань є Б.Аллан, Ш. Бланкарт, Боді Зві, Дж. Б?юкенен, А. Вагнер, Шері Е. Емблі, Ж. Марку, Мертон Роберт, А. Пігу та інші.
Вітчизняною наукою досліджувана проблема розроблена ще недостатньою мірою, однак значний внесок у вивчення питань державного бюджету зробили вчені О. Василик, П. Гайдуцький, А. Гальчинський, А. Гриценко, В. Геєць, М. Дем?яненко, І. Кириленко, В. Кравченко, О. Крисальний, П. Лайко, О. Лилик, І. Лукінов, Ю. Лупенко, П. Макаренко, М. Малік, С. Огородник, І. Озеров, С. Осадець, В. Панкова, Д. Полозенко, А. Путятіна, П. Саблук, А. Соколовська, В. Суторміна, В. Федосова, С. Юрій та інші.
Однак, у наукових працях більшість авторів приділяли увагу в основному макроекономічним проблемам, в той час як механізм взаємовідносин бюджету з підприємствами АПК в Україні та її регіонах достатньо не вивчався, або ж дослідження проводилися тільки стосовно податкової політики. Крім того, значна частина досліджень здійснювалась у період ринкових перетворень, і тому деякі положення потребують нового погляду з урахуванням сучасного стану економіки країни. У зв’язку з цим, об’єктивно необхідне проведення комплексних досліджень з питань ефективного використання державного бюджету підприємствами й організаціями АПК та опрацювання основних напрямів удосконалення цих взаємовідносин у перспективі з урахуванням особливостей перехідного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок