Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пропедевтика природничих знань учнів 5-го класу загальноосвітньої школи

Пропедевтика природничих знань учнів 5-го класу загальноосвітньої школи

Назва:
Пропедевтика природничих знань учнів 5-го класу загальноосвітньої школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Васютіна Тетяна Миколаївна
УДК 372. 857
Пропедевтика природничих знань учнів 5-го класу загальноосвітньої школи
13.00.02 – теорія і методика навчання біології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Матяш Надія Юріївна,
Інститут педагогіки,
старший науковий співробітник
лабораторії хімічної і біологічної освіти.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Степанюк Алла Василівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри методики викладання біології;
- кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Коваль Ніна Степанівна
Інститут педагогіки,
старший науковий співробітник
лабораторії початкової освіти
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра педагогіки, кафедра біохімії
Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться 9 грудня 2003 року, о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гнеденко О.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Характерною тенденцією реформування сучасної освіти в Україні є її спрямованість на підвищення якості освіти, орієнтацію всебічного розвитку особистості та підвищення рівня її освіченості. Важливою складовою загальної освіти кожної людини є природнича освіта. В Концепції загальної середньої освіти на 12-річний термін навчання зазначено, що у її зміст слід закласти систему природничих знань, як “необхідну для адекватного світосприйняття і уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу, опанування науковим стилем мислення, усвідомлення способів діяльності і ціннісних орієнтацій, що дають змогу безпечно жити у високотехнологічному суспільстві та цивілізовано взаємодіяти з природним середовищем”. При цьому знання розглядаються як елемент культури будь-якої освіченої людини, що є виявом важливої світової тенденції гуманізації освіти в цілому.
Реалізація вказаних ідей відбувається через освітню галузь “Природознавство”, у якій, нині, відбувається перегляд змісту, визначається послідовність і тривалість вивчення її складових по класах. Пропедевтичні природничі знання, які включають елементи фізичних, хімічних, біологічних, географічних та астрономічних знань, спрямовані на формування в учнів початкового, але цілісного уявлення про світ. При цьому вони мають складати основу для подальшого засвоєння систематичних курсів природничих дисциплін: астрономії, біології, географії, фізики, хімії. Саме тому вагомим є питання пропедевтики природничих знань, її змісту, терміну вивчення.
Загальнотеоретичні та методологічні підходи до створення фундаментальної природничої освіти знайшли своє відображення в працях вітчизняних (Н.М. Буринська, С.У. Гончаренко, В.Р. Ільченко, Ю.І. Мальований, А.В. Степанюк) та зарубіжних (Б.Д. Комісаров, А.М. Мягкова, В.М. Пакулова, А.Г. Хрипкова та ін.) учених.
У світлі досліджень змісту базової фізичної, хімічної, біологічної та географічної освіти увагу вчених привертають питання доцільності, терміну вивчення та формування змісту пропедевтичних природничих курсів в основній школі: “Довкілля”, “Рідного краю”, “Природознавства”. Зокрема, підходи до розв’язання питання пропедевтики висвітлено в проектах концепцій природничої (В.Р. Ільченко, К.Ж. Гуз та ін.), біологічної (М.Є. Кучеренко, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Пропедевтика природничих знань учнів 5-го класу загальноосвітньої школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок