Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИнення ТЕОРІЇ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ГВИНТОВОГО ПРЕСУВАННЯ ТИТАНА І МІДІ

РОЗВИнення ТЕОРІЇ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ГВИНТОВОГО ПРЕСУВАННЯ ТИТАНА І МІДІ

Назва:
РОЗВИнення ТЕОРІЇ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ГВИНТОВОГО ПРЕСУВАННЯ ТИТАНА І МІДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОРЛоВ Дмитро Валентинович
УДК 621.7.043
РОЗВИнення ТЕОРІЇ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ
ГВИНТОВОГО ПРЕСУВАННЯ ТИТАНА І МІДІ
Спеціальність 05.03.05 “Процеси та машини обробки тиском”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Донецьк – 2003р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України і Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бейгельзімер Яків Юхимович,
Донецький національний технічний університет, м. Донецьк, професор кафедри „Обробка металів тиском”.

Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рябічева Людмила Олександрівна,
Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, м. Луганськ, завідувач кафедри „Прикладне матеріалознавство”;

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Михайленко Борис Омель’янович,
Донбаська державна машинобудівна академія, м. Краматорськ, доцент кафедри „Обробка металів тиском”.

Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра „Обробка металів тиском”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.

Захист відбудеться “19” червня 2003 р. у 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.01 Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 5-й навчальний корпус, аудиторія 353).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навчальний корпус).
Автореферат розісланий “8” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .052.01,
доктор технічних наук, професор В.І. Алімов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. За останні роки все більшу увагу дослідників, що працюють в області фізичного матеріалознавства, приваблюють інтенсивні пластичні деформації (ІПД). Під ІПД, як правило, розуміють процеси обробки металів тиском (ОМТ), що дозволяють накопичувати в об'ємних заготівках великі ступені деформації. Внаслідок цього в оброблюваних матеріалах формується ультрадрібнозерниста (УДЗ) структура і вони здобувають унікальні властивості. У багатьох провідних лабораторіях світу (Австрія, Австралія, Великобританія, Німеччина, Канада, Китай, Росія, США, Україна, Франція, Південна Корея, Японія і та. ін.) вивчають властивості цих матеріалів, знаходять області їхнього застосування. Однак технологій одержання УДЗ матеріалів і центрів, що володіють цими технологіями, тепер явно недостатньо.
Зараз досить добре розроблені три методи ІПД: крутіння тонких заготівок у ковадлах Бриджмена, рівноканальне кутове пресування (РККП) і всебічне кування (ВК). Однак методом ковадел Бриджмена не можна одержувати масивні зразки. При РККП великі втрати металу на скошених кінцевих ділянках заготівки. Шляхом ВК не можна одержувати довгомірі заготівки через утрату їхньої стійкості при осадках по висоті. Крім того, ці методи ІПД дозволяють одержувати лише заготівки, які вимагають подальшої обробки. Незважаючи на це, усі зазначені схеми використовують зараз, тому що структури і властивості в тих самих матеріалах отриманих різними методами, можуть істотно відрізнятися.
Наприкінці 1999р. проф. Я.Ю. Бейгельзімером був запропонований новий метод ІПД, названий згодом гвинтовим пресуванням (ГП). У перших роботах зроблена оцінка деформованого стану заготівок, визначені енергосилові параметри. Проте експериментальні дослідження показали, поряд з ефективністю процесу, що теоретична оцінка не цілком відповідає реальній картині розподілу деформацій. Так, наприклад, в експериментах, на відміну від теорії, було показано, що деформація на осі заготівки не дорівнює 0. Крім того, не було розроблене технологічне оснащення, раціональні режими пресування заготівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИнення ТЕОРІЇ І РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ГВИНТОВОГО ПРЕСУВАННЯ ТИТАНА І МІДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок