Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Миколаївський державний аграрний університет
Гронська Марина Василівна
УДК 332.3:330.341.1(477)
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному університеті імені В.О. Сухомлинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: В’юн Валентин Георгійович, доктор
економічних наук, професор, завідувач
кафедри міжнародної економіки
Миколаївського державного
університету ім. В.О. Сухомлинського.
Офіційні опоненти: Горлачук Валерій Васильович, доктор
економічних наук, професор, завідувач
кафедри економіки підприємства
Миколаївського державного
гуманітарного університету
ім. Петра Могили;
Танклевська Наталя Станіславівна,
кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів Херсонського державного аграрного університету.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний
університет, кафедра обліку та аудиту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „ 19 ” січня 2006р. о 09.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.38.806.01 в Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни , 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий „ 18 ” грудня 2006р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі реформування земельно-майнових відносин власності неодмінною детермінантою розвитку продуктивних сил і земельних відносин є розвиток інноваційно-орієнтовного вектора аграрного сектора, в тому числі, однієї із важливих його складових – землекористування. Наукове визначення об’єктивної необхідності переходу на інноваційну модель зумовлена низькою ефективністю землекористування, посиленням деградаційних процесів ґрунтового покриву, суперечливим і складним характером земельних відносин у контексті завдань соціально-економічного розвитку регіону.
Дослідження економічних поглядів на історичному шляху щодо процесів інноваційного розвитку землекористування свідчать, що інноваційна діяльність не знаходить свого глибинного відображення в нових умовах господарювання на землі. Система поглядів, яка побутувала в економічних дослідженнях, спрямувала наукову думку в руслі догматизму та спрощення, через що остання не могла претендувати на сформовану економічну доктрину.
Кардинальна переорієнтація на інноваційний вектор розвитку землекористування на основі нарощування інвестицій з тим, щоб придати їм визначальну роль у раціоналізації землекористування в Україні почала поступово окреслюватись в останні роки незалежності України. Це яскраво простежується у наукових джерелах вітчизняних та зарубіжних вчених: В.Г. В’юна, С.М. Волкова, В.В. Горлачука, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, М.І. Долішного, С.І. Дорогунцова, Л.Я. Новаковського, І.М. Песчанської, А.Я. Сохнича, Ю.І. Стадницького, А.Г. Тихонова, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка, Ю.Ю. Туниці, П.П. Руснака, Й. Шумпетера та ін.
Публікації робіт згадуваних авторів формує встановлення певної ідеології в цьому сегменті науки, в результаті чого окреслюються концептуальні основи інноваційно-орієнтованого землекористування. Проте і досі в центрі публічної уваги залишається багато актуальних, але не розв’язаних проблем, які б розкривали теоретико-методологічне обґрунтування та методичні положення розвитку інноваційно-орієнтованого землекористування, що мають вирішальне значення у сфері життєдіяльності людей. Тому практична потреба розв’язання цих проблем, яка покликана забезпечити функціонування сталого землекористування і визначила актуальність дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною спільних наукових досліджень кафедри економіки підприємства Миколаївського державного гуманітарного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок