Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ПОТУЖНОСТЯМИ В МАШИНОБУДУВАННІ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ПОТУЖНОСТЯМИ В МАШИНОБУДУВАННІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ПОТУЖНОСТЯМИ В МАШИНОБУДУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 621.75.004.17:65
Мощинська Вікторія Анатоліївна
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ
ПОТУЖНОСТЯМИ
В МАШИНОБУДУВАННІ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк), кафедра економіки підприємства.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Швець Ірина Борисівна,
Донецький національний технічний
університет Міністерства освіти і науки України
(м.Донецьк), завідуюча кафедрою управління
персоналом і економіки праці.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович,
Донбаський гірничо-металургійний інститут
Міністерства освіти і науки України
(м. Алчевськ), завідуючий
кафедрою економіки і управління;
кандидат економічних наук, доцент
Гавришко Анатолій Степанович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут
Асоціації навчальних закладів України
недержавної форми власності (м. Краматорськ),
проректор, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа - Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться 15 квітня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “13” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним завданням розвитку економіки України на сучасному етапі є забезпечення сталого економічного зростання. У його здійсненні важливу роль відіграє машинобудівний комплекс як інвестиційна сфера, яка впливає на інтенсивний розвиток інших галузей і виробництв.
У зв'язку з цим особливої актуальності набуває проблема підвищення ефективності використання виробничого потенціалу машинобудування, його виробничих потужностей як елемента цього потенціалу. Успішне вирішення цієї проблеми потребує посилення економічних методів управління процесами створення і використання виробничих потужностей підприємств і галузей промисловості. Існуючі методи управління обмежуються процедурами проектування підприємств, капітального будівництва, введення в експлуатацію об'єктів виробничого призначення, щорічними розрахунками величини, рівня освоєння і використання виробничої потужності і, таким чином, не орієнтовані в достатньому ступені на забезпечення ефективного використання ресурсного потенціалу підприємств.
В умовах ринкових відносин знизився рівень галузевого управління виробничими потужностями та державне регулювання розвитку галузей. Без цього, як свідчить досвід економічно розвинених країн, неможливе збалансоване функціонування економіки. Ці обставини перешкоджають формуванню в Україні раціональної галузевої структури промисловості і машинобудування.
Гострою залишається потреба створення економічного механізму управління капіталом і виробничими потужностями підприємств і галузей промисловості, що передбачає врахування взаємозв'язку величини і рівня використання виробничих потужностей з витратами виробничих ресурсів. Це дозволяє ефективно використовувати резерви виробництва, управляти витратами і доходами.
Розв’язанню найважливіших виробничих і соціально-економічних проблем підвищення ефективності використання виробничих фондів і виробничих потужностей промисловості приділяється постійна увага з боку наукових і практичних фахівців. Ключові питання вирішення регіональних і галузевих проблем ефективності промислового виробництва, вироблення концепцій державної промислової політики формування і використання виробничого потенціалу, а також реструктуризації промислового виробництва розглядаються в роботах таких учених, як Акмаєв А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ПОТУЖНОСТЯМИ В МАШИНОБУДУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок