Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАРМАКОЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАРМАКОЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАРМАКОЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,18 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство охорони здоров‘я україни
львівський національний медичний університет
ім. Данила галицького
ЗаЛІська Ольга Миколаївна
УДК 615.035/.06:33
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
ФАРМАКОЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ
15.00.01 – Технологія ліків та організація фармацевтичної справи
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації та економіки фармації з курсом технології ліків Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров‘я України.
Науковий консультант: доктор фармацевтичних наук, професор
ПАРНОВСЬКИЙ Борис Людомирович
Львівський національний медичний університет
ім.Данила Галицького
завідувач кафедри організації та економіки фармації
з курсом технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Грошовий Тарас Андрійович,
Тернопільська державна медична академія ім.І.Я.Горбачевського,
завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін
доктор фармацевтичних наук, професор
ВОЛОХ Дмитро Степанович
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри організації та економіки фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
ТРОХИМЧУК Віктор Васильович,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри організації та економіки фармації
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет МОЗ України,
кафедра менеджменту і маркетингу у фармації (м.Харків)
Захист відбудеться 23.01.2004 року о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий 22.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАСЮК Г.Д.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Затвердження Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2003 р. № 1162 “Державної програми забезпечення населення лікарськими засобами на 2004-2010 роки”, впровадження стандартів лікування, стрімкий розвиток фармацевтичного ринку зумовлюють потребу у формуванні фармакоекономічної складової в охороні здоров’я. Обґрунтування та розробка методів фармакоекономічного аналізу лікарських засобів з освітньою підготовкою провізорів, адекватних потребам фармацевтичної галузі, є актуальною.
Фармакоекономіка – сучасна фармацевтична наука, що розвивається у закордонних державах з 70-80-х років ХХ ст. Вона оцінює співвідношення між ефективністю, безпечністю та вартістю лікарських засобів при різних схемах лікування з метою обґрунтованого вибору оптимальної фармакотерапії для хворого, системи охорони здоров’я та суспільства залежно від реальних фінансових можливостей держави. Особливістю методології фармакоекономіки є необхідність розробки і перевірки фармакоекономічних методик у конкретній країні, враховуючи епідеміологічні показники, наявність стандартизованих схем лікування, маркетингові характеристики фармацевтичного ринку, джерела фінансування забезпечення лікарськими засобами тощо.
Нами започатковані дослідження з фармакоекономіки, коли були розкриті можливості цієї науки при створенні формулярів (О.М.Заліська, Б.Л.Парновський, Т.Г.Калинюк, 1998), опрацьована методика фармакоекономічного аналізу забезпечення лікарськими засобами урологічних хворих, систематизовано предмет та об’єкти її досліджень, методи аналізу, видано навчальний посібник.
Окремі теоретичні та практичні аспекти фармакоекономічного аналізу лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп досліджуються в Україні у роботах вчених Д.І.Дмитрієвського, Б.П.Громовика, І.А.Зупанця, З.М.Мнушко, А.С.Немченко, В.М.Толочка, О.В.Посилкіної, В.В.Трохимчука та ін.
Проте недостатньо окресленими були предмет та об’єкти досліджень нової науки, які вимагають чіткого теоретичного обґрунтування, проблемно було визначити взаємозв’язки фармакоекономіки з іншими дисциплінами, а також диференціювати використання методів фармакоекономічного аналізу лікарських засобів в Україні, особливо при розробці формулярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАРМАКОЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок