Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКА ВИСОКОТОЧНИХ КОНВЕЄРНИХ АНАЛОГО-ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКА ВИСОКОТОЧНИХ КОНВЕЄРНИХ АНАЛОГО-ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКА ВИСОКОТОЧНИХ КОНВЕЄРНИХ АНАЛОГО-ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАПОШНІКОВ ОЛЕГ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 681.335
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКА ВИСОКОТОЧНИХ КОНВЕЄРНИХ АНАЛОГО-ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Азаров Олексій Дмитрович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри обчислювальної техніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Багацький Валентин Олексійович, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник відділу перетворювачів форми інформації
кандидат технічних наук Мичуда Леся Зиновіївна, Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів, доцент кафедри автоматизації теплових та хімічних процесів
Провідна установа: Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”, кафедра автоматизації експериментальних досліджень, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 15.02.2003 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий 10.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Під час створення високопродуктивних систем цифрової реєстрації й обробки аналогових сигналів, систем автоматичного управління, систем аналізу параметрів відео- та аудіо-сигналів, інформаційно-вимірювальних та контрольно-діагностичних систем однією з актуальних проблем є розробка високоточних, швидкодіючих (високопродуктивних) аналого-цифрових (АЦП) й цифроаналогових перетворювачів (ЦАП).
У теперішній час покращення технічних характеристик ЦАП і АЦП виконується переважно двома шляхами: удосконаленням елементної бази та удосконаленням структур і алгоритмів функціонування.
Перший напрямок має назву технологічного і передбачає широке використання нових фізичних явищ, технологій, матеріалів і досягнень мікроелектроніки для покращення параметрів АЦП і ЦАП [1]. Проте, по мірі підвищення вимог до метрологічних характеристик АЦП і ЦАП, що виготовлюються на основі гібридної та інтегральної технології, виникають фундаментальні обмеження, які обумовлені похибками припасування параметрів аналогових вузлів у процесі їх виготовлення, а також нестабільністю цих параметрів у часі та під час змінення умов навколишнього середовища.
Другий напрям пов'язано з уведенням у пристрої структурної надлишковості у вигляді додаткових блоків і відповідних алгоритмів функціонування, використання яких дозволяє покращити точносні характеристики, зокрема, шляхом компенсування похибок або коригування отриманого результату перетворювання.
Основними перевагами використання конвеєрних АЦП є висока швидкість перетворення та низький рівень споживання потужності, які у поєднанні з низькою вартістю реалізації за КМОН технологією, роблять їх привабливими для користувачів. Але технологічні обмеження виготовлення мікросхем конвеєрних АЦП, а також специфічне накопичення похибок заважають підвищенню рівня точності конвеєрного АЦ-перетворення, яка, у першу чергу, визначається похибками каскадних АЦП-ЦАП, пристроїв вибірки-зберігання (ПВЗ), підсилення різниці та інших.
Починаючи з кінця 70-х років, в Україні та за кордоном у техніці АЦП та ЦАП почали використовувати метод інформаційної надлишковості, зокрема, у вигляді надлишкових позиційних систем числення (НПСЧ). Використання таких систем числення в АЦП порозрядного врівноваження, побудованих на низькоточній елементній базі, дозволяє комплексно вирішувати проблеми підвищення їх точності та швидкодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКА ВИСОКОТОЧНИХ КОНВЕЄРНИХ АНАЛОГО-ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок