Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Назва:
ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕРЕГУЛЯ Андрій Ярославович
УДК 336.717.3:722.1.001
ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Спеціальність 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківської справи в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат економічних наук, доцент Кузнєцова Людмила Вікторівна, Одеський державний економічний університет Міністерства освіти та науки України, завідувач кафедри банківської справи (м. Одеса)
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор Міщенко Володимир Іванович, директор Центру наукових досліджень Національного банку України (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи, Рисін Віталій Васильович, Університет банківської справи Національного банку України (м. Львів)
Захист відбудеться “21” грудня 2007 року о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 8
Автореферат розісланий “21” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах поглиблення світових процесів фінансової глобалізації та їх впливу на розвиток економіки України особливого значення набуває забезпечення фінансовими ресурсами економічного зростання. Сучасний період діяльності національної банківської системи позначається значними змінами у формуванні та перерозподілі фінансових ресурсів, активізації використання іноземного банківського капіталу і зростання обсягів банківського обслуговування на внутрішньому та зовнішньому ринках. Однією з головних проблем залишається низька здатність банківської системи України до забезпечення економічного зростання необхідними за обсягами, ціною і термінами ресурсами. Аналіз динаміки банківських ресурсів свідчить про постійне зростання обсягів вкладів населення та позитивні зміни в їх структурі. Поряд із цим, незважаючи на певний досвід, накопичений у банківській сфері, залишаються невирішеними окремі проблеми щодо процесів акумуляції банками заощаджень населення, забезпечення певного рівня їх капіталізації, надійності збереження банківських вкладів та посилення конкурентоспроможності банків на фінансових ринках.
Для вирішення проблеми забезпечення економіки необхідним обсягом кредитних ресурсів, перед банками постає надзвичайно актуальне завдання посилення їх ролі в організованому формуванні та використанні заощаджень населення, що спонукає до створення системи заходів щодо стимулювання процесів залучення грошових коштів фізичних осіб.
Проблеми заощаджень населення розглядаються на теоретичному та методологічному рівнях у працях таких зарубіжних учених, як А. Сміт, Д. Рікардо, Дж. С. Міль, Дж. А. Гобсон, А. Маршалл, Дж. М. Кейнс, Р. Харрод, а також Ф. Модільяні, Дж. Дьюзенберрі, М.Фрідман, Р. Солоу. Дослідженню проблем заощаджень також присвячені роботи таких вітчизняних економістів, як М.Д. Алексєєнко, А.П. Вожжов, О.В. Дзюблюк, Н.В. Дорофеева, І.О. Лютий, В.С. Марцин, В.І. Міщенко, А.М. Мороз, В.І. Огієнко, В.В. Рисін, М.І. Савлук, Т. С. Смовженко та інших.
Оцінюючи внесок зазначених учених у дослідження проблеми заощаджень населення, необхідно відмітити, що питання формування концептуальних та методологічних засад стосовно використання заощаджень населення як фінансового ресурсу для забезпечення економічного зростання недостатньо розроблені як у науковому, так і в організаційно-прикладному аспектах. Так, вимагають свого подальшого дослідження питання сучасної сутності заощаджень та факторів і мотивів, що їх визначають, крім того, недостатньо дослідженими є концептуальні питання розробки стратегії банками на ринку депозитів та практичні аспекти визначення ефективності використання депозитних процентних ставок банківськими установами як чинника стимулювання залучення грошових коштів населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок