Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг та кристалічні структури сполук)

Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг та кристалічні структури сполук)

Назва:
Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг та кристалічні структури сполук)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЖАК
ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 546.736+669.018.1
Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи
з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг
та кристалічні структури сполук)
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти України
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Кузьма Юрій Богданович,
завідуючий кафедрою аналітичної
хімії Львівського державного
університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Гладишевський Євген Іванович,
Львівський державний університет імена Івана Франка, професор кафедри неорганічної хімії.
кандидат хімічних наук, доцент Оленич Роман Романович,
Державний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри хімії і технології неорганічних речовин.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти України, кафедра неорганічної хімії.
Захист відбудеться 29 квітня 1999 р. о 16 год 00 хв на засіданні спеціалізованої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 26 березня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради _______________ Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим завданням сучасної неорганічної хімії є синтез нових сполук та вивчення їхньої кристалічної структури з метою створення нових функціональних матеріалів. Теоретичною основою для пошуку і створення нових матеріалів є побудова діаграм стану, які відображають взаємодію компонентів, визначення кристалічної структури утворених сполук, вивчення умов їх утворення. Нагромадження експериментальних даних про умови утворення, структури і властивості нових сполук дозволить зробити процес створення матеріалів на їх основі цілеспрямованим. Відомості про кристалічні структури досліджуваних сполук важливі як з практичної, так і з теоретичної сторони. Їх дослідження дозволяє встановити особливості взаємодії хімічних елементів та нові кристалохімічні закономірності.
Останнім часом інтенсивно ведуться роботи по синтезу та дослідженню структур і властивостей алюмінідів рідкісноземельних металів (РЗМ, Ln) і, зокрема, тернарних сполук з металами Ib підгрупи. Проте, більшість опублікованих робіт присвячена вивченню взаємодії компонентів у потрійних системах з участю Купруму (побудовано 14 діаграм фазових рівноваг, розшифровано кристалічні структури більшості тернарних сполук). В той же час значно менш вивченими є системи з Аргентумом: досліджено взаємодію компонентів лише в одній потрійній системі (Dy-Ag-Al), більшість публікацій подає результати дослідження умов утворення, кристалічних структур і властивостей окремих сполук.
Систематичне вивчення систем РЗМ-Ag-Al дасть можливість проаналі-зувати взаємодію в системах РЗМ-Ag-Al та встановити вплив заміни Cu на Ag на кристалічну структуру тернарних сполук. Розшифрування структур нових алюмінідів, які існують в системах РЗМ-Ag-Al, дозволить глибше вивчити взаємозв’язок між окремими класами неорганічних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно держбюджетної теми ХА-099Б “Дослідження взаємодії перехідних і рідкісноземельних металів з р-елементами”, а також тем ДКНТ ХА-689Д1 “Магнетизм потрійних сполук рідкісноземельних та перехідних металів. Вивчення взаємодії перехідних та рідкісноземельних металів з р-елементами з метою пошуку нових матеріалів” і ХА-147Д “Вивчення взаємодії перехідних і рідкісноземельних металів з р-елементами”, які виконувались на кафедрі аналітичної хімії Львівського держуніверситету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг та кристалічні структури сполук)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок