Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості підходу до хірургічного лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку

Особливості підходу до хірургічного лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку

Назва:
Особливості підходу до хірургічного лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,93 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького
Іваночко
Наталія Ярославівна
УДК:616-092+616-07+616-08+616.366-002+577.175.1
Особливості підходу до хірургічного лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку
14.01.03- Хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Гончар Михайло Григорович – завідувач кафедри хірургії стоматфакультету з курсом нових медичних технологій, Івано-Франківський державний медичний університет
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Шевчук Михайло Григорович, професор кафедри шпитальної хірургії Івано-Франківського державного медичного університету МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Бойко Ніна Іванівна - професор кафедри факультетської хірургії Львівського національного медичного університету ім.Данила Галицького МОЗ України
Провідна установа:
Інститут хірургії і трансплантології ім. О. Шалімова АМН України, м.Київ
Захист відбудеться 11 травня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.600.01 у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий 9 квітня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чуклін С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку є однією із найбільш складних та актуальних проблем сьогодення. Вказана патологія спричинює ускладнені форми у 80% пацієнтів (Тимчук І.М., 1996; Галлінгер Ю.У. і співавт., 1998; Захараш Ю.М., 1999).
Серед хірургів не припиняється дискусія з приводу раціонального хірургічного лікування хворих на гострий холецистит, використовуючи алгоритм якого, лікар був би взмозі вирішити питання оптимальних термінів, в які слід виконувати операційні втручання з максимальною користю для хворого (Ничитайло М.Ю. і співавт., 2003). Вирішальним у цьому питанні має бути час з моменту початку захворювання, характер його перебігу, наявність супровідної патології, ускладнень, а також морфологічна форма гострого холециститу на етапі передопераційного приготування та лікування. У своїй основі саме ці чинники є домінуючими у виборі методу та терміну операційного втручання. Різні автори трактують показання до операцій досить індивідуально, через що хірургічна активність при гострому холециститі у хворих похилого і старечого віку становить 30%, у середньому.
Регуляція захисних сил організму реалізується, передовсім, через мобілізацію процесів перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту у відповідь на пошкоджувальну дію синдрому ендогенної інтоксикації на фоні пригнічення функції гепатоцитів.
Із огляду на викладене, є потреба у нових, більш ефективних та вірогідних методах діагностики перебігу запального процесу при гострому калькульозному холециститі, оскільки в умовах поєднання його зі супровідними захворюваннями, стандартні діагностичні критерії не завжди є достатньо інформаційні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом комплексної теми кафедри факультетської хірургії Івано-Франківського державного медичного університету “Комплексне хірургічне лікування гнійно-септичних ускладнень в абдомінальній хірургії і при діабетичній стопі”(державна реєстрація №0104U005477).
Мета і завдання дослідження: підвищення ефективності хірургічного лікування хворих похилого та старечого віку на гострий калькульозний холецистит шляхом визначення перебігу запального процесу в жовчному міхурі та термінів операційного втручання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Особливості підходу до хірургічного лікування гострого калькульозного холециститу у людей похилого та старечого віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок