Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЄДНАННІ З ВІТАМІНОМ Е ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЄДНАННІ З ВІТАМІНОМ Е ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЄДНАННІ З ВІТАМІНОМ Е ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
 
СЕКРЕТАР ЛЕСЯ БОРИСІВНА
УДК: 616.155.194-039-053.32-092-084-085.356/.358
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ
МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЄДНАННІ З ВІТАМІНОМ Е ДЛЯ
ПРОФІЛАКТИКИ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ
14.01.10 - Педіатрія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі факультетської та шпитальної педіатрії Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник:доктор медичних наук, професор ТКАЧЕНКО Світлана Кузьмівна, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри факультетської та шпитальної педіатрії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України ОМЕЛЬЧЕНКО Людмила Іванівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення диференційної діагностики, лікування та профілактики захворювань внутрішніх органів у дітей;
доктор медичних наук ШУНЬКО Єлизавета Євгенівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, завідувач кафедри неонатології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ), кафедра педіатрії N 2.
Захист відбудеться " 30 " червня 1999 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.553.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (252050, м.Київ, вул. Мануїльского,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (252050, м.Київ, вул. Мануїльского,8).
Автореферат розісланий " 21 " травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КВАШНІНА Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена актуальній проблемі сучасної медичної науки і практики, оскільки рання анемізація недоношених дітей є досить поширеним станом, що може визначати особливості перебігу не лише пізнього неонатального, але й грудного періоду. Погляди на цю проблему змінювались протягом останніх 30 років. Незважаючи на значну кількість наукових досліджень, що були проведені у цьому напрямку, питання патогенезу ранньої анемії недоношених дітей, підходи до її оцінки, можливостей профілактики та лікування не можуть вважатися достатньо вивченими, а існуючі рекомендації - загальноприйнятими.
Розробка комплексної системи профілактики ранньої анемії недоношених дітей має важливе значення для підвищення ефективності виходжування передчасно народжених немовлят.
Недоношені діти мають підвищений ризик розвитку дефіциту мікроелементів [Aggett P., 1994, Tsang R.C., 1993]. На сьогодні дефіцит мікроелементів в організмі є загальною проблемою в медицині та привертає до себе увагу все більшої кількості дослідників у зв'язку з широким та ефективним застосуванням біотиків для запобігання нестачі їх і терапії порушеного метаболізму мікроелементів при патологічних станах організму [Taylor A., 1996, Nordberg G., 1996]. Аналіз сучасних даних літератури показав, що залізо, мідь і кобальт, відіграють виключно важливу роль у процесах кровотворення [Авцын А.П., 1991, Olivares M., 1996]. Кількісне визначення вмісту цих мікроелементів у крові представляє собою великий інтерес при вивченні фізіології системи крові і анемічних станів. Тому варте уваги визначення вмісту вказаних вище мікроелементів у крові недоношених дітей в період їх ранньої анемізації.
В умовах гіпоксії, порушень обмінних процесів, які виникають при ранній анемії недоношених дітей, є неминучим негативний вплив на стан формених елементів крові з порушенням внутрішньоклітинного метаболізму, змінами ультраструктури. В літературі зустрічаються повідомлення, присвячені вивченню ультраструктури клітин крові при гіпохромних анеміях [Лосева М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЄДНАННІ З ВІТАМІНОМ Е ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок