Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ШКОЛІ

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ШКОЛІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
ЧОРНА Ірина Михайлівна
УДК 159.9:37.048.4:378
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО
ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ШКОЛІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному педагогічному університеті імені В.Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, професор
Долинська Любов Василівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Побірченко Неоніла Антонівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти, завідувач відділу психології профорієнтації
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник,
Пенькова Олена Іванівна,
Інститут психології імені Г.С.Костюка, провідний науковий співробітник лабораторії психології особистості
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м.Дрогобич
Захист відбудеться “ 15” жовтня 2003 року о 16 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради І.С.Булах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Відродження української держави на засадах демократії та гуманізму пов’язане із зміною концептуально-світоглядного ставлення до людини. Першочерговості набуває питання розвитку національної освіти, зокрема вищої, здатної забезпечити загальноосвітню школу високоосвіченими, інтелігентними, соціально зрілими і творчо спрямованими вчителями. Сучасна школа, як ніколи, відчуває гостру потребу у висококваліфікованих спеціалістах. У сучасних наукових дослідженнях увага акцентується не тільки на оволодінні студентом професійними знаннями, вміннями та навичками, а і на вихованні особистості самого студента (В.Й.Бочелюк, Л.В.Долинська, Ю.Г.Долинська, М.В.Левченко, С.Д.Максименко, О.І.Мешко, В.О.Моляко, О.Г.Мороз, О.І.Пенькова, Н.А.Побірченко, М.В.Савчин, ін.). Професіоналізм діяльності, різнобічна підготовка фахівця високого класу стають сьогодні провідними напрямками у підготовці майбутніх спеціалістів.
Говорячи про професійне становлення майбутнього спеціаліста, вчені розглядають у єдності його духовну і психологічну сторони. Ставиться питання про те, що сьогодні суспільство чекає від випускників вузу сміливого творчого мислення, чіткого розуміння цілей державотворення, широкої професійної ерудиції, високої культури і суспільної активності. Зміст вузівської роботи повинен включати формування цих якостей у майбутніх педагогів. Цілком правомірними є вимоги до педагога щодо його організаторських здібностей, вміння працювати з людьми, надавати учням кваліфіковану допомогу у процесі формування професійної спрямованості, об’єднувати у собі високу комунікативну культуру, професіоналізм і творчість.
У Концепції загальної середньої освіти сказано, що підготовка спеціаліста має бути гнучкою й адекватною запитам практики.
Cучасний вчитель повинен не тільки досконало володіти теорією і методикою окремої дисципліни, мати знання з основ фізіології, психології, медицини, ін., бути всебічно розвиненою особистістю, а і отримати ґрунтовну підготовку до різних аспектів педагогічної діяльності.
Одним із важливих аспектів педагогічної діяльності є формування та розвиток професійного самовизначення учнів.
Згідно “Положення про професійну орієнтацію молоді, яка навчається” (затв. Мінюстом України 03.07.95 р. № 198/734) профорієнтаційну роботу у навчально-виховних закладах повинні здійснювати практичні психологи, вчителі-предметники, класні керівники, викладачі, майстри виробничого навчання, вихователі, керівники гуртків, бібліотекарі, методисти, медичні працівники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок