Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ (ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ЗАГАЛЬНОГО ВИМІРУ)

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ (ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ЗАГАЛЬНОГО ВИМІРУ)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ (ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ЗАГАЛЬНОГО ВИМІРУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ІВАНА ФРАНКА
ЧУПИК ІВАН ОЛЕГОВИЧ
УДК 330.342:003.13
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
(ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ЗАГАЛЬНОГО ВИМІРУ)
Спеціальність 08.01.01. – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській комерційній академії Укоопспілки.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Скибінський Станіслав Володимирович,
завідувач кафедри маркетингу і ЗЕД
Львівської комерційної академії.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Павлишенко Михайло Миколайович,
завідувач кафедри економічної теорії
Львівського державного аграрного університету;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
завідувач кафедри економічної теорії
Львівського державного лісотехнічного університету.
Провідна установа - Державний університет "Львівська політехніка",
кафедра теоретичної економіки та економіки України
Захист відбудеться " квітня 1999 р. о год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.35.051.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Львівському державному університеті ім. І.Франка за адресою: 290006, м. Львів, пр. Свободи, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського державного університету ім. І. Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, .
Автореферат розісланий " 27 " лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат економічних наук,
професор Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дисертаційного дослідження. Сучасний етап розвитку національної економіки України характеризується ринковою трансформацією усіх її сфер і формуванням на цій основі змішаної економічної системи, яка в своїй основі ще продовжує бути перехідною від адміністративної до ринкової системи організації економічних процесів, але вже поєднує в собі органічно як приватну, так і державну власність, як ринкові, так і державні методи регулювання економічної діяльності. За своїм характером вітчизняна економіка є державно - ринковою, хоча і розвивається у напрямку формування ринково-державної, у якій визначальну роль у регулюванні економічних процесів відіграє не держава, а ринок з його механізмами і важелями. У змішаних економічних системах основною їх ланкою є ринок як система зв'язків між покупцями і продавцями, споживачами і виробниками на різних функціональних рівнях - мікроекономічному, мезоекономічному, макроекономічному, метамакро-економічному. Від ступеня самоорганізації і організації економічних систем великою мірою залежить результативність функціонування економічної, соціально-економічної і соціально-духовної сфер країни та всієї національної економічної системи. На основі функціонування ефективних економічних систем формуються і розвиваються ефективні в економічному і соціально-економічному плані суспільні організми. Тому проблема ефективності функціонування економічних систем є особливо актуальною не лише в чисто теоретичному, а й в практичному відношенні. Саме ці міркування і зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, у якому прагнемо через аналіз цілого комплексу проблем ефективності функціонування економічних систем різного рівня (підприємств, об'єднань підприємств, галузей, комплексів галузей, окремих сфер національної економічної системи) вийти на ефективність функціонування національної економіки перехідного типу в цілому.
Ступінь розробленості проблеми дисертаційного дослідження. Внаслідок своєї практичної актуальності проблема дисертаційного дослідження досить активно вивчається в сучасній світовій економічній літературі. Однак ці дослідження мають здебільшого відповідну конкретну спрямованість. У західній економічній науці проблема ефективності функціонування економічних систем досліджується здебільшого на основі розвинутої економіки чи змішаних систем, а також за окремими типовими моделями ринкових систем (досконало конкурентних, недосконало конкурентних, досконало монополістичних, недосконало монополістичних чи їх проміжних форм).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ (ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ЗАГАЛЬНОГО ВИМІРУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок