Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВНІ ЦІННОСТІ У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ СПАДЩИНІ ЧЛЕНІВ ПОПІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ (КІНЕЦЬ ХVIII – ПОЧАТОК ХIХ СТОЛІТТЯ)

ВИХОВНІ ЦІННОСТІ У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ СПАДЩИНІ ЧЛЕНІВ ПОПІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ (КІНЕЦЬ ХVIII – ПОЧАТОК ХIХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ВИХОВНІ ЦІННОСТІ У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ СПАДЩИНІ ЧЛЕНІВ ПОПІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ (КІНЕЦЬ ХVIII – ПОЧАТОК ХIХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СКОРОБАГАТСЬКА ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 374.7(410.1)
ВИХОВНІ ЦІННОСТІ У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ СПАДЩИНІ
ЧЛЕНІВ ПОПІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
(КІНЕЦЬ ХVIII – ПОЧАТОК ХIХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сбруєва Аліна Анатоліївна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Обозний Василь Васильович,
Національний педагогічний
університет ім. М.П. Драгоманова,
професор кафедри географії
України та краєзнавства, м. Київ.
кандидат педагогічних наук
Березівська Лариса Дмитрівна,
Інститут педагогіки АПН України, м. Київ,
старший науковий співробітник, докторант.
Провідна установа: Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра загальної педагогіки, м. Харків.
Захист відбудеться „19” вересня 2006 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий “18” серпня 2006 р.
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасних умовах розбудови України як суверенної та демократичної держави пріоритетного значення набуває необхідність переосмислення ціннісних засад виховання. Тривале відчуження від віри та національних традицій, суттєві зміни у ціннісній орієнтації сучасних громадян, що обумовлені економічними реформами, призвели до кризи суспільного та індивідуального аксіологічного світогляду. Стратегічні завдання щодо подолання дефіциту аксіологічних пріоритетів, девальвації загальнолюдських та національних цінностей у виховній сфері позначені у таких державних документах, як Закон України “Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти (2002), “Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”, “Концепція виховання дітей та молоді у системі національної освіти”.
Аксіологічною квінтесенцією національного виховання є сукупність ціннісних пріоритетів виховання, що формувалися історично. Тому вивчення проблеми виховних цінностей у вітчизняному історико-педагогічному контексті, дослідження прогресивних педагогічних надбань минулого з даної проблематики є актуальним для розв’язання проблеми формулювання нових аксіологічних засад виховання.
Невід’ємною складовою вітчизняної педагогічної думки є творчий спадок учасників Попівської академії – просвітницького гуртка Слобожанської інтелігенції кінця XVIII – початку XIX ст., метою діяльності якого було пропагування прогресивної просвітницької думки, обґрунтування національного компонента у системі виховання, вивчення та популяризація ідей французьких просвітителів, поширення освіти серед народу, розвиток літератури та мистецтв, служіння на користь Батьківщині. Попівська академія у свій час сприяла розвитку національної освіти і культури: її учасники брали безпосередню участь у заснуванні Харківського університету, поповненні фондів бібліотеки та музею образотворчого мистецтва університету, вчителювали. Учасники цього гуртка – державний та громадський діяч Ів.Ф. Богданович, поет і драматург Іп.Ф. Богданович, відомий освітній діяч В.Н. Каразін, поет, драматург і просвітник В.В. Капніст, письменник і видавець С.М. Глінка, письменник і перекладач Є.І. Станевич – залишили значну, вагому творчу спадщину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВНІ ЦІННОСТІ У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ СПАДЩИНІ ЧЛЕНІВ ПОПІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ (КІНЕЦЬ ХVIII – ПОЧАТОК ХIХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок