Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУСПІЛЬСТВІ, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУСПІЛЬСТВІ, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУСПІЛЬСТВІ, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
БОНДАРЕНКО Ксенія Ігорівна
УДК: 325.54 (477):316.42 (070.1)
СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ
МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУСПІЛЬСТВІ,
ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
Спеціальність 23.00.03 — політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Чічановський Анатолій Анатолійович,
професор кафедри міжнародної журналістики
Інституту журналістики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук,
Розумний Максим Миколайович,
радник Віце-прем’єр-міністра
Кабінету міністрів України;
доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
учений секретар Національного інституту
стратегічних досліджень.
Захист відбудеться «20» травня 2008 р. о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, ауд. 132.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий «19» квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г. М. Cащук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У перехідному суспільстві трансформаційні процеси охоплюють перш за все політичну сферу й шляхи перетворень потребують детального наукового осмислення. Саме такою в Україні виявилася міграційна політика, яка в державі починалася з «нульової» практики.
До формування міграційної політики в період трансформації, коли суспільство живе глобальною переоцінкою цінностей, активно втручаються не лише раціональні, політично вивірені фактори, а й фактори псевдооб’єктивні, зовнішньо привабливі етнополітичні, етнокультурні, ідеологічні постулати, субкультурні нашарування, які перш за все через засоби масової комунікації впливають як на владні структури, так і на масову свідомість. Усі вони становлять певну ієрархію соціокультурних чинників, що формують міграційну політику держави.
В умовах кризи економіки та політики досить важливими стають соціокультурні засади системних реформувань в Україні. Соціокультурний чинник — це той «соціальний простір», де здійснюється самореалізація людини. Це багаторівневе утворення, яке синтезує теоретико-світоглядні, соціально-психологічні, гуманітарно-правові знання й уявлення про явища соціального життя. Отже, соціокультурний чинник — це показник сприйняття громадянами суспільних перетворень. Він корегується рівнем їхньої політичної культури, ціннісно-моральними настановами, зокрема й щодо міграційної політики держави.
Розпад СРСР і становлення нових незалежних держав сприяли процесам рееміграції, а загострення в новостворених країнах соціально-економічної ситуації, морально-психологічний дискомфорт, викликаний труднощами адаптації до нових етнополітичних реалій, призвели до міграційних процесів, що обумовило надзвичайну актуальність міграційної політики.
Найгостріше постали проблеми міграційного права, міграційного контролю й управління з упорядкування стихійності міграційних потоків, подолання міграційного авантюризму, виявлення рівня міграційного збудження та міграційного ажіотажу. Це вимагає вироблення відповідного ідеологічного забезпечення й супроводження проведення виваженої міграційної політики.
Ідеологічну складову міграційної політики ми розглядаємо як аспект політичної практики, обумовленої «асиметричною» соціальною зацікавленістю громадян конкретної держави й осіб, які утворюють міждержавні міграційні потоки. Ідеологія міграції є результатом взаємодії і протиборства існуючих метаідеологій в рамках політичної системи, що трансформується, яка, абсорбуючи ідеологічні імпульси, що надходять до неї з навколишнього середовища (у тому числі через ЗМК), формулює критерії вирішення міграційних проблем на рівні державних (владних) структур і місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУСПІЛЬСТВІ, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок