Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦIЇ ЗАЛИШКIВ НАДНОВИХ ЗIР У НЕОДНОРІДНОМУ МIЖЗОРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩI

ГІДРОДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦIЇ ЗАЛИШКIВ НАДНОВИХ ЗIР У НЕОДНОРІДНОМУ МIЖЗОРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩI

Назва:
ГІДРОДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦIЇ ЗАЛИШКIВ НАДНОВИХ ЗIР У НЕОДНОРІДНОМУ МIЖЗОРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМIЧНА ОБСЕРВАТОРIЯ
Петрук Олег Леонiдович
УДК 524.354-735-16
ГІДРОДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ЕВОЛЮЦIЇ ЗАЛИШКIВ НАДНОВИХ ЗIР
У НЕОДНОРІДНОМУ МIЖЗОРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩI
Спецiальнiсть 01.03.02 – астрофiзика, радiоастрономiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
КИЇВ 2000
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Iнститутi прикладних проблем механiки
i математики iм. Я.С.Пiдстригача НАН України, м.Львів
Науковий керiвник
доктор фiзико-математичних наук,
старший науковий спiвробiтник
Гнатик Богдан Iванович,
Iнститут прикладних проблем механiки і математики
iм. Я.С.Пiдстригача НАН України,
старший науковий спiвробiтник
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiзико-математичних наук, професор
Конторович Віктор Мойсеєвич,
Радіоастрономічний інститут НАН України, м.Харків,
головний науковий спiвробiтник
доктор фiзико-математичних наук, старший науковий спiвробiтник
Пілюгін Леонід Степанович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м.Київ,
провідний науковий спiвробiтник
Провiдна установа:
Iнститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, м.Київ
Захист вiдбудеться " 13 " квітня 2000 р. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д26.208.01 при Головнiй астрономiчнiй обсерваторiї НАН України за адресою: 03680, м.Київ-127, Голосiїв, ГАО НАН України. Початок засідань о 10 годинi.
З дисертацiєю можна ознайомитися в науковiй бiблiотецi ГАО НАН України за адресою: 03680, м.Київ-127, Голосiїв, ГАО НАН України.
Автореферат розiслано " 7 " березня 2000 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради,
кандидат фiзико-математичних наук Гусєва Н. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження залишків наднових зір (ЗН) дають важливу інформацію про фізику вибухів Наднових, властивості оточуючого довколозоряного та міжзоряного середовища (МЗС), фізику сильних ударних хвиль (УХ), механізми та властивості випромінювання плазми на частотах від радіо до гамма діапазону. Наднові та ЗН суттєво впливають на еволюцію галактик, тому що вони змінюють структуру, хімічний склад та енергетичний баланс МЗС. ЗН є природніми лабораторіями, в яких часто реалізуються фізичні процеси та умови випромінювання, досягнути яких у експериментальних умовах тяжко, й часом неможливо.
Ці об'єкти є одним з основних класів об'єктів, які спостерігаються чи пропонуються для спостережень в ході космічних експериментів, особливо сучасних (ROSAT, ASCA, SAX, Chandra X-ray Telescope, XMM) і майбутніх (Astro-E, СПЕКТР-Рентґен-Гамма) рентґенівських та гамма (Compton Gamma Ray Observatory) місій.
Більшість студій ЗН базуються на гідродинамічних моделях Сєдова [1] (ЗН середнього віку) та Шевальє [2] (молоді ЗН), тобто ґрунтуються на ідеалізованому припущенні про сферично-симетричний розподіл густини довколазоряного середовища, який часто припускається однорідним. Значна частина наших знань про фізику ЗН одержана за цих припущень. Сьогоднішній стан розвитку засобів спостереження космічних об'єктів у більшості діапазонів випромінювання такий, що дозволяє значно деталізувати стан об'єкта у просторовому та спектральному аспектах [1]. Складну структуру об'єктів, яку засвiдчують каталоги Сюарда [3] та Уайтока-Ґрiна [4], не пояснюють існуючi сферично-симетричнi моделi. Тому сучасне теоретичне моделювання повинно брати до уваги значно більше критично важливих факторів для більш вичерпного використання спостережуваного матеріалу.
Рентґенівське (X-) випромінювання дає найбільш прямі свідчення про стан та властивості газу в ЗН. Дослідження останніх десяти років показали, що двома головними критичними факторами в аналізі X-випромінювання ЗН є нерівноважна іонізація плазми за фронтами ударних хвиль [5] та те, що УХ поширюються у середовищах зі складними тривимiрними розподілами густини [6]. Через те методи моделювання, які дозволяють враховувати ці особливості в еволюції ЗН, сьогодні є необхідним засобом дослідження таких космічних об'єктів. Однак реалізувати такі моделі можна лише числовими або наближеними методами через складність системи рівнянь гідродинаміки, які описують явище [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦIЇ ЗАЛИШКIВ НАДНОВИХ ЗIР У НЕОДНОРІДНОМУ МIЖЗОРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок