Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ КОН`ЮНКТУРИ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ

МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ КОН`ЮНКТУРИ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ КОН`ЮНКТУРИ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕЛАХОВ СТЕПАН ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 658:338.1:669.015
МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ КОН`ЮНКТУРИ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк –2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Гузь Микола Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри математики та математичних
методів у економіці.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Садєков Алімжан Абдуллович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського (м. Донецьк), завідувач кафедри економіки підприємства;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Мельникова Марина Віталіївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємства.
Провідна установа – Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), кафедра економіки та управління.
Захист дисертації відбудеться 8 вересня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 18 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова кон'юнктура є складним багатогранним поняттям, що виражає стан окремих товарних ринків у зв'язку з взаємодією економічних, соціально-політичних і природних факторів. Кон'юнктурні зрушення пов'язані з коливаннями ділової активності, що виражається в зміні сприятливих і несприятливих періодів в економічному розвитку. Проявами цього процесу є зміни всієї сукупності елементів життєдіяльності: рівня цін; масштабів виробництва, споживання та інвестицій; позичкового відсотку; рівня зайнятості; безробіття та інш. У цих умовах особливого значення набуває наукова організація процесу управління кон'юнктурними перетвореннями на підприємствах металургійного комплексу, застосування нових підходів до врахування кон`юнктурных обставин, методичного апарату проведення стратегічних маркетингових досліджень.
Нові умови господарювання змушують підприємства для забезпечення стійкості свого положення самостійно планувати виробництво і виходити на ринок, у тому числі зовнішній, із власними розробками. Для запобігання труднощів, що можуть виникнути на цьому шляху, необхідні розвиток і використання надійної методичної бази прийняття рішень, проведення ретельних попередніх маркетингових досліджень і оцінка ризику вкладення фінансових коштів. При цьому маркетинг є провідною функцією управління, що визначає ринкову і виробничу стратегію в області наукових і практичних досліджень на всіх організаційних рівнях ієрархії управління підприємством.
Кон'юнктура ринку динамічна, при стабільних ринкових умовах вона змінюється досить повільно і визначається збігом багатьох обставин: динамікою розвитку виробництва, рухом доходів населення, очікуваннями агентів ринку. Нерідко виникають швидкі зміни кон'юнктури під впливом випадкових факторів. Ситуаційні зміни кон'юнктури ринку, як правило, швидко компенсуються її зворотними рухами, причому точне повторення колишніх параметрів ринку практично неможливе. Аналіз ринкової кон'юнктури з застосуванням наукових методів дозволяє виявити деякі закономірності її зміни і регулювати характеристики.
Наукові проблеми дослідження ринкової кон'юнктури розглядаються в роботах зарубіжних і вітчизняних учених: Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ КОН`ЮНКТУРИ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок