Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕРБАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПТУ ВЛАДА У СУЧАСНОМУ БРИТАНСЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ДИСКУРСІ

ВЕРБАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПТУ ВЛАДА У СУЧАСНОМУ БРИТАНСЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
ВЕРБАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПТУ ВЛАДА У СУЧАСНОМУ БРИТАНСЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЧОРНОВОЛ-ТКАЧЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 811.111’42
ВЕРБАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПТУ ВЛАДА
У СУЧАСНОМУ БРИТАНСЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ДИСКУРСІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
МАРТИНЮК АЛЛА ПЕТРІВНА,
професор кафедри перекладу
та англійської мови
Харківського національного університету
імені В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КОЛЕГАЄВА ІРИНА МИХАЙЛІВНА,
завідувач кафедри лексикології та стилістики
англійської мови Одеського національного
університету імені І.І. Мечникова
кандидат філологічних наук, доцент
СТАРЦЕВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА,
доцент кафедри ділової іноземної мови та перекладу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Захист відбудеться 12 червня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 10 ” травня 2007 р.
Вчений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота є дослідженням змісту та засобів вербалізації концепту ВЛАДА у сучасному британському газетному дискурсі, виконаним у функціональній парадигмі, що сфокусувала увагу лінгвістів на феномені дискурсу як мовленнєво-розумової діяльності людини у широкому розмаїтті соціокультурних контекстів (Н.Д. Арутюнова, А.Д. Бєлова, В.І. Карабан, І.М. Колегаєва, В.В. Красних, О.С. Кубрякова, М.Л. Макаров, Ю.С. Степанов, І.С. Шевченко, G. Brown, G. Yule G., T.A. Dijk, D. та ін.).
Це посилило інтерес до вивчення концепту як одиниці, яка забезпечує мовленнєво-розумову діяльність індивіда під час продукування та інтерпретації дискурсу і спричинило формування низки підходів концептуального аналізу: лінгвопсихологічного, що розглядає концепт як динамічну одиницю психічних ресурсів індивіда, підкорену закономірностям його/її життєдіяльності (М.І. Жинкін, О.О. Залевська, С.Є. Нікітіна); лінгвокультурологічного, що тлумачить концепт як одиницю колективної свідомості, яка відбиває специфіку лінгвокультури (С.Г. Воркачев, В.І. Карасик, М.М. Полюжин, Г.Г. Слишкін, Ю.С. Степанов); семантико-когнітивного, що подає концепт як одиницю індивідуальної свідомості, співвідносну з будь-якою мовною формою (Н.Д. Арутюнова, О.Л. Бєссонова, М.М. Болдирев, О.С. Кубрякова, Й.А. Стернін); логіко-ейдетичного, що опікується онтологічними схемами структурування концептів, репрезентованих лексичними одиницями чи лексико-граматичними конструкціями (А. Вежбицька, С.А. Жаботинська); когнітивно-поетичного, що розглядає концепти художнього тексту (Л.І. Бєлєхова, О.П. Воробйова, О.М. Кагановська); філософсько-семіологічного, що вивчає когнітивні основи знаковості (О.В. Кравченко); і, нарешті, когнітивно-дискурсивного, що інтегрує здобутки інших підходів й розглядає концепт як одиницю індивідуальної свідомості, яка віддзеркалює колективне соціокультурне знання про відображений концептом феномен і дана лінгвісту через розмаїття різнорівневих одиниць мови, які актуалізують його у дискурсі (О.С. Кубрякова, А.П. Мартинюк, О.І. Морозова, В.М. Телія, І.С. Шевченко, І.Б. Штерн).
На тлі зростання інтересу до вивчення ‘мови влади’, тобто лінгвальних засобів та прийомів здійснення владного впливу, у сучасному мовознавстві визріває необхідність комплексного когнітивно-дискурсивного аналізу концепту ВЛАДА. Як один із базових концептів політичного дискурсу він був предметом вивчення О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЕРБАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПТУ ВЛАДА У СУЧАСНОМУ БРИТАНСЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок