Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРОЦЕСУ СУШІННЯ НАСІННЯ КУКУРУДЗИ В УСТАНОВЦІ ПРОТИТЕЧІЄВОГО ТИПУ

РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРОЦЕСУ СУШІННЯ НАСІННЯ КУКУРУДЗИ В УСТАНОВЦІ ПРОТИТЕЧІЄВОГО ТИПУ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРОЦЕСУ СУШІННЯ НАСІННЯ КУКУРУДЗИ В УСТАНОВЦІ ПРОТИТЕЧІЄВОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ МЕХАНІЗАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРИФІКАЦІЇ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА”
Кирницький Станіслав Ролландович
УДК 633.001.4
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРОЦЕСУ СУШІННЯ НАСІННЯ КУКУРУДЗИ В УСТАНОВЦІ ПРОТИТЕЧІЄВОГО ТИПУ
05.05.11 – “Машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Глеваха - 2004
Дисертацією є рукопис:
Робота виконана в лабораторії післязбиральної обробки зерна Національного наукового центру “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” (ННЦ ІМЕСГ).
Науковий керівник - | доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Котов Борис Іванович,
Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства”,
завідувач лабораторії післязбиральної обробки зерна.
Офіційні опоненти: | заслужений винахідник України,
доктор технічних наук, професор
Гарькавий Анатолій Дмитрович,
Вінницький державний агроуніверситет,
завідувач кафедри експлуатації МТП і ремонту машин
кандидат технічних наук, доцент
Панченко Михайло Іванович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри тракторів і автомобілів.
Провідна установа: | Кіровоградський державний технічний університет, Міністерство освіти і науки України (м. Кіровоград)
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2004 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.358.01 в ННЦ “ІМЕСГ” за адресою: 08631, с.м.т. Глеваха, Васильківського району, Київської області, вул. Вокзальна, 11, ННЦ “ІМЕСГ”, кімн. 614.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ННЦ “ІМЕСГ” за адресою:
08631, с.м.т. Глеваха, Васильківського району, Київської області, ННЦ “ІМЕСГ”. вул. Вокзальна, 11, кімн. 102.
Автореферат розісланий “ 13 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Адамчук В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність і своєчасність штучного сушіння зерна кукурудзи викликана підвищеною післязбиральною вологістю. До 80% усієї кукурудзи, що поступає на хлібоприймальні підприємства або на токи господарств, має вологість 35-40%. За таких умов кукурудза в зерні і качанах відноситься до нестійких в зберіганні культур. Тому забезпечення стійкого збереження і стабілізація якості насіння може бути досягнута тільки своєчасним, якісним і інтенсивним сушінням.
Теплове сушіння кукурудзи в качанах, яке традиційно реалізується в існуючих камерних зерносушарках, є дуже складним і енергонасиченим процесом. Витрати енергії при цьому в 4-5 разів перевищують затрати енергії в зерносушарках безперервної дії, а можливість підвищення продуктивності і економічності (за рахунок усунення технічної недосконалості і технологічних заходів) практично вичерпана.
Подальше підвищення економічності і продуктивності обмежене самим принципом їх дії – періодичністю роботи сушильних камер і неможливістю забезпечити систематично-послідовний рух повітря більш як в 2-3 камерах. Саме цей недолік не дає можливості більше повного використання сушильного агента протягом всього процесу сушіння і підвищення його температури за “прогресивним режимом”, який забезпечує відповідність поточної вологості температурі нагрівання зерна.
Значного скорочення витрат енергії і втрат якості зерна з одночасною інтенсифікацією процесу вологовидалення можна досягти застосуванням сушарок безперервної дії у протитечієвому режимі. Завдяки протитечії сушильний агент, що подається в сушарку, спочатку контактує з кукурудзою низької вологості (13-15%), і його температура може бути підвищена. При цьому забезпечується високий ступінь відпрацювання сушильного агента, інтенсифікація сушіння, продуктивність сушарки і знижуються питомі витрати енергії.
Створення і впровадження протитечієвих зерносушарок стримується відсутністю даних про сушіння качанів кукурудзи в рухомому шарі, за умов шару значної висоти; методів моделювання і розрахунку процесу, параметрів установки та вихідних даних про закономірності сушіння і властивості матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРОЦЕСУ СУШІННЯ НАСІННЯ КУКУРУДЗИ В УСТАНОВЦІ ПРОТИТЕЧІЄВОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок