Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАЛЕОГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ВЕРХНЬОПЛЕЙСТОЦЕНОВОГО ЛЕСОНАГРОМАДЖЕННЯ ВОЛИНО-ПОДІЛЛЯ (на основі малакофауни)

ПАЛЕОГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ВЕРХНЬОПЛЕЙСТОЦЕНОВОГО ЛЕСОНАГРОМАДЖЕННЯ ВОЛИНО-ПОДІЛЛЯ (на основі малакофауни)

Назва:
ПАЛЕОГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ВЕРХНЬОПЛЕЙСТОЦЕНОВОГО ЛЕСОНАГРОМАДЖЕННЯ ВОЛИНО-ПОДІЛЛЯ (на основі малакофауни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ДМИТРУК РОМАН ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 911:551.8(477.4)
ПАЛЕОГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ВЕРХНЬОПЛЕЙСТОЦЕНОВОГО ЛЕСОНАГРОМАДЖЕННЯ ВОЛИНО-ПОДІЛЛЯ (на основі малакофауни)
11.00.4
- геоморфологія і палеогеографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
ЛЬВІВ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геоморфології і палеогеографії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Богуцький Андрій Боніфатійович, Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра геоморфології і палеогеографії, професор
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Мельничук Іван Васильович, Київський національний університет імені Т. Шевченка, завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії
кандидат географічних наук Залеський Іван Іванович, Рівненська геологічна експедиція, головний гідрогеолог
Провідна установа: | Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, кафедра фізичної географії, м. Чернівці
Захист відбудеться 29 серпня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. )
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 27 липня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Волошин П.К
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Палеогеографічні дослідження і здійснення на їх основі реконструкцій природних умов минулих епох мають велике науково–теоретичне та практичне значення. Основними їх завданнями є вивчення процесів, етапів і закономірностей розвитку природних систем. Особливого значення набувають дослідження плейстоцену, в тому числі верхнього, під час якого сформувались основні риси сучасних природних систем. Палеогеографічні дослідження допомагають відтворити послідовність змін клімату і ландшафтів у часі, що дає можливість здійснювати прогнози динаміки природного середовища у майбутньому з метою оптимізації і раціоналізації використання природних ресурсів.
Важливе місце серед палеонтологічних методів, що використовуються для відтворення умов минулого, посідає малакологічний. Малакофауна є добрим індикатором ландшафтів, оскільки комфортні умови проживання окремих видів молюсків є досить вузькими і незмінними. Внаслідок цього фауна молюсків відносно швидко реагує на зміни кліматичних умов шляхом міграції або повного вимирання видів на даній території. Це дає можливість досить детально відтворити характер та динаміку ландшафтів часу формування досліджуваних відкладів.
Малакофауністичний метод не набув достатньо широкого застосування для відтворення палеоландшафтів та їх компонентів у межах всієї Східно–Європейської рівнини. Існують суттєві територіальні відмінності у ступені вивченості плейстоценової малакофауни і Волино–Поділля: на відміну від Подільської, Волинська височина і Мале Полісся у палеомалакофауністичному відношенні вивчені недостатньо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Автор роботи брав участь у виконанні наступних програм і тем:
·
Держзамовна тема “Екологія лесів України” номер державної реєстрації 0193, по якій виконано малакологічні роботи на розрізах Коршів–опорний, Бояничі–опорний, Торчин–опорний;
· Держзамовна тема “Плейстоценовий перигляціальний морфо– і літогенез” номер державної реєстрації 0196 V013405, згідно якої було вивчено фауну молюсків розрізів Басів Кут і Рівне–опорний;
· Тема за програмою INTAS –0072 “Середньопалеолітичні комплекси Західної України” (керівник Ж.–М. Женест, Бордо, Франція), по якій виконані малакологічні дослідження відомої палеолітичної стоянки Молодове;
· Науковий грант KBN (nr 6 P04 E03115, керівник М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАЛЕОГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ВЕРХНЬОПЛЕЙСТОЦЕНОВОГО ЛЕСОНАГРОМАДЖЕННЯ ВОЛИНО-ПОДІЛЛЯ (на основі малакофауни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок