Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОНЕТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ

СОНЕТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ

Назва:
СОНЕТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,13 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАФ ОЛЬГА ВОЛЬТІВНА
УДК 821.161.2 – 1.09
СОНЕТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ
В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор,
Заверталюк Нінель Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української літератури
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор,
Марко Василь Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.К. Винниченка,
професор кафедри української літератури
 
кандидат філологічних наук, доцент,
Зборовська Ніла Вікторівна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться _29 січня_ 2008 року о _11__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, пр. Гагаріна, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий "_29 грудня____ " 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість Емми Андієвської, української поетеси, прозаїка, художниці, є вагомим внеском не тільки в українську, а й у світову літературу. Із установленням державної незалежності України доробок поетеси стає доступним як для читацького загалу, так і для літературознавчих студій, що зумовлено насамперед виданнями її прозових та поетичних творів. Її поезія у 2002 та 2003 рр. була номінована на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Актуальність теми дослідження. Сонетарій Емми Андієвської (він складається з 21 збірки, виданих в період з 1951 по 2006 роки) репрезентує експериментально-інтелектуальний напрям української поезії, зорієнтований на філософську, онтологічну, екзистенційну проблематику та нові поетикально-стилістичні шляхи її художнього вираження. У сфері зацікавлень поетеси феномен буття в його матеріальному і трансцендентному вимірах, що розкривається через свідомість суб'єкта, онтологічні і космологічні закони світобудови. Філософська глибина окреслених у сонетах поетеси тем та ірраціонально-суб'єктивне їх трактування нею зумовлює герметичність їх змісту. Пріоритет сонетного жанру в поезії Андієвської визначається передусім його структурно-когерентними особливостями, що дозволяють художньо втілити складну діалектичну суть буття. Нетрадиційний підхід поетеси до процесу творчості (активізація потенціалу підсвідомої сфери, інтуїтивний, позараціональний спосіб світовідчуття) модернізує її письмо в образотворчому, мовно-поетичному аспектах, сприяє різноваріантному прочитанню її текстів.
Актуальність наукового розгляду теми "Сонет Емми Андієвської в західноєвропейському контексті" зумовлена тим, що її висвітлення передбачає системне дослідження сонетарію поетеси в естетичному, ідейно-тематичному, жанрово-стилістичному аспектах, а також осягнення феномена її творчої особистості в контексті світоглядних, етично-філософських переконань і комплексу ментальних, психобіографічних факторів. Попри багатогранність, самобутність, мистецьку довершеність творів Андієвської літературознавчо-критичні розвідки діаспорних фахівців та вчених з материкової України не сформували цілісної концепції її творчості, хоча ряд ідейно-тематичних, стилістичних та жанрових особливостей був ними окреслений. Зокрема у працях В. Державина, М.-Р Стеха, Н. Зборовської науково-теоретично обґрунтовано творчий метод поетеси (хоча визначення його не є однозначним – від символізму та імпресіонізму до сюрреалізму).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОНЕТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок