Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання та оптимізація лінійних дискретних систем керування з крайовими умовами

Моделювання та оптимізація лінійних дискретних систем керування з крайовими умовами

Назва:
Моделювання та оптимізація лінійних дискретних систем керування з крайовими умовами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,25 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Бублик Сергій Борисович
УДК 517.977
Моделювання та оптимізація
лінійних дискретних систем керування з крайовими умовами
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Кириченко Микола Федорович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник відділу інтелектуальних систем керування динамічними системами.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Грищенко Олександр Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет кібернетики, професор кафедри обчислювальної математики;
кандидат технічних наук, доцент
Жиров Олександр Леонідович,
Національний технічний університет України “КПІ”, факультет менеджменту та маркетингу, доцент кафедри математичного моделювання економічних систем.
Провідна установа:
Інститут космічних досліджень НАН України та НКА України, відділ системного аналізу та керування, м. Київ.
Захист відбудеться “  ” березня 2007 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.35 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03680, Київ, пр. Академіка Глушкова 2, корп.6, ф-т кібернетики, ауд. 40.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “26” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 П.М.Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх двох століть для найрізноманітніших галузей знань із використанням загальних законів природознавства та фундаментальних досліджень для конкретних наук отримано значну кількість математичних моделей, які описують явища в природі та різних суспільних процесах. У математичному плані – це інтегрально-диференціальні, диференціально-функціональні, дискретно-імпульсні системи, як лінійні так і нелінійні. Лінійні моделі досліджені значно більше. Сучасні задачі математичного дослідження лінійних систем досить часто інтерпретуються як задачі спостереження та керування, ідентифікації і побудови адаптивних регуляторів, створення асоціативної пам’яті і навчання нейрокомп’ютерів, розпізнавання образів та рекурсивного регресійного прогнозу процесів і мають актуальне значення в практичному використанні. Це обумовлює вдосконалення математичного апарату, що використовується для розв’язування таких задач, врахування їх значних розмірностей, теоретичного обґрунтування існування, єдиності та ефективності обраного алгоритму побудови розв’язку.
Протягом останніх десятиліть нові наукові досягнення при дослідженні дискретних динамічних моделей та статичних лінійних моделей пов’язані з розвитком теорії псевдообернених та проекційних операторів. Основні результати цієї теорії опубліковані в роботах Е. Мура, Р.Пенроуза, Т. Гревіля. Теоретичні дослідження псевдообернених матриць, методи їх обчислення, побудова псевдорозв'язків та їх різноманітні застосування висвітлені в роботах А. Алберта, А. Бен-Ізраіля, Т. Гревіля, Ф.Р. Гантмахера.
Нові результати, які відносяться до проблеми побудови псевдообернених матриць при збуренні елементів або зміни самої їх структури, оптимального синтезу структур лінійних систем, отримані М.Ф. Кириченком.
Майже півстоліття математики ефективно використовують чисельні методи для того, щоб компенсувати недостатність математичних знань для одержання аналітичних розв'язків багатьох складних і необхідних для практики задач. У той же час при застосуванні обчислювальних засобів часто стикаються з досить непростою проблемою відповідності неперервної моделі дискретному реальному явищу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моделювання та оптимізація лінійних дискретних систем керування з крайовими умовами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок