Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ: АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ: АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ: АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Матвієнко Ольга Володимирівна
 
УДК: 124.5:316.7.52:303.733(477)(043.3)
СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ:
АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського, завідувач
кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Богданов Володимир Семенович,
Одеська національна юридична академія,
директор Черкаського навчального центру
кандидат філософських наук
Чебан Оксана Михайлівна,
Одеський державний аграрний університет,
ст. викладач кафедри
філософії, політології і історії України
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “13” квітня 2007 року о 12.00 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано “12” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Відсутність досліджень аксіологічного аспекту проблеми соціального часу українського етносу потребує детального наукового вивчення і з’ясування питань відносно ціннісної свідомості як критерію часу в українському просторі життя. На етапі вибору шляхів до здійснення волі українського народу, досягнення власного і суспільного добробуту саме аксіологічний аспект набуває культурної та соціально-політичної значущості. Розкриття даного аспекту допоможе зрозуміти причини, що стримують історичне самовизначення етносу, суспільства, їх еволюційного розвитку і розквіту творчого потенціалу, дозволить окреслити засоби та механізми покращення буття українського народу.
Найбільш ґрунтовний підхід до вивчення проблеми соціального часу передбачає багатозначність ситуацій переживання й усвідомлення ціннісних пріоритетів, устремлінь та їх втілення. Аксіологічний аспект соціального часу українського етносу торкається питань неперервного перегляду українцями власної картини світу, ціннісних орієнтирів в системі механізмів соціальної взаємодії, перетворення звичної моделі існування, динаміки стилю життя та розбудови парадигми буття за принципом духовного рідства і єдності. Соціальний час являє цінність усвідомлених подій, що має глибинне значення для історії українського народу, її вірогідності як основи культурної спадщини. В ситуації неперервної зміни системи світогляду, духовного і релігійного відродження виникає питання становлення соціального часу як базисної цінності. Обраний аспект осмислення соціального часу акцентує увагу на проблемі реалізації цінностей, які відповідають різним формам суспільної свідомості, де життєво необхідною є екологічна свідомість. Моменти реалізації цінностей свідчать про подійний час, який оформлює час соціальний. Звернення до принципу телеологічності й категорій сенсу, події, етнічної цінності та парадигматичного досвіду сприяє якісно новому баченню і розумінню аксіологічного значення українського етнопростору у творенні соціального часу.
Враховуючи переважність наукових робіт за розглядом проблеми соціального часу з боку питань соціологічного підходу, встановлено недостатнє вивчення соціально-філософської спрямованості соціального часу, що вирішило актуальність наукової задачі, яка полягає у визначенні аксіологічного аспекту соціального часу українського етносу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ: АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок