Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРОДУКЦІЯ ВИДІВ РОДУ ECHINACEA MOENCH НА ПІВДЕННИЙ СХІД УКРАЇНИ

ІНТРОДУКЦІЯ ВИДІВ РОДУ ECHINACEA MOENCH НА ПІВДЕННИЙ СХІД УКРАЇНИ

Назва:
ІНТРОДУКЦІЯ ВИДІВ РОДУ ECHINACEA MOENCH НА ПІВДЕННИЙ СХІД УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
ЖУРАВЕЛЬ ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 581.522.4:582.998.(477.60)
ІНТРОДУКЦІЯ ВИДІВ РОДУ ECHINACEA MOENCH НА ПІВДЕННИЙ СХІД УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому ботанічному саду НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
директор, завідувач відділу мобілізації рослинних ресурсів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України
завідуючий відділу алелопатії
кандидат біологічних наук,
Меньшова Валентина Олександрівна,
Ботанічний сад ім. акад. О.В.Фоміна
Київського національного університету
Тараса Шевченко,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра ботаніки
Кабінет Міністрів України, м.Київ
Захист відбудеться "____" ____________ 2005 р. о. ____ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий "____" _______________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення асортименту лікарських рослин, яким притаманні імуномодулюючі властивості, на південному сході України – одна з основних проблем сучасної галузі інтродукції рослин. Складна екологічна ситуації в регіоні є причиною зміни імунологічного статусу населення й тварин. Тому значна роль приділяється інтродукції нових і малопоширених видів лікарських рослин, які мають великий біологічний і господарський потенціал. До таких рослин відносяться і види роду ехінацея (Echinacea Moench).
Види роду Echinacea заслуговують на увагу завдяки багатьом біологічним показникам. На сьогодні інтродукційне вивчення видів даного роду проводиться в деяких науково-дослідних закладах України, що зумовлено практичним використанням їх у якості лікарських, кормових і медоносних рослин.
На південному сході України види роду Echinacea не культивуються в достатньому обсязі через те, що такі питання як біологія, агротехніка, способи розмноження та хімічний склад їх у даних умовах вивчені недостатньо. У зв'язку із цим інтродукція та всебічне вивчення у регіоні видів роду Echinacea мають як наукове, так і практичне значення. Перші позитивні результати інтродукційного вивчення даних рослин свідчать про можливість вирощування їх в нових природно-кліматичних умовах. Необхідно продовжувати розпочаті інтродукційні дослідження, більше уваги приділяти хімічному складу рослин, які вирощують на південному сході України, а також на можливості їхнього використання в якості кормових. Наведене вище не викликає сумніву й підкреслює актуальність та практичне значення даної дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі флори Донецького ботанічного саду НАН України (ДБС) за період аспірантської підготовки (1999 – 2005рр.). Дисертаційна робота пов'язана із плановими дослідженнями ДБС за бюджетними темами: “Біологічна різноманітність фітобіоти на південному сході України: облік, вивчення, збереження та відновлення” ( 1996 – 2000рр.), № ДР 0196U001212; “Хорологічне, інтродукційне та созоологічне дослідження рослин природної флори в антропогенно трансформованому середовищі”(2001 – 2005рр.), № ДР 0101U001040.
Мета і завдання дослідження. Мета досліджень - розробка наукових основ інтродукції, культивування й практичного застосування видів роду Echinacea Moench на південному сході України. Для досягнення поставленої мети були сформульовані наступні завдання:
· збільшити колекцію видів роду Echinacea у Донецькому ботанічному саду;
· вивчити онтогенез і морфологічні особливості видів роду Echinacea при інтродукції на південний схід України;
· виявити біоекологічні особливості видів роду Echinacea при інтродукції на південний схід України (ритм розвитку, особливості цвітіння й плодоношення, посухостійкість);
· вивчити особливості внутрішньовидової та міжвидової мінливості видів роду Echinacea;
· вивчити елементний склад (мікро-, макроелементи, вітаміни, гідроксикоричні кислоти), його зміни в ході онтогенезу у видів роду Echinaceа;
· розробити основи конструювання структури штучних рослинних угруповань за участю Echinacea purpurea (L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТРОДУКЦІЯ ВИДІВ РОДУ ECHINACEA MOENCH НА ПІВДЕННИЙ СХІД УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок