Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (20-30-ті роки ХХ ст.)

НІМЕЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (20-30-ті роки ХХ ст.)

Назва:
НІМЕЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (20-30-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.  В.Н. КАРАЗІНА
Очеретянко Світлана Іванівна
УДК –[37.035.6 (=11)]: (477) “1920/1930”
НІМЕЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ
(20-30-ті роки ХХ ст.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі національних меншин Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
ПАНЧУК Май Іванович, завідуючий відділом національних меншин Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Офіційні опоненти - | доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України НАУЛКО Всеволод Іванович, завідуючий відділом пам’яток духовної культури України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України;
кандидат історичних наук СТАВИЦЬКА Наталія Петрівна, проректор Української медичної стоматологічної академії м.Полтава.
Провідна установа - | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України).
Захист відбудеться “13” червня 2003 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV – 65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.
Автореферат розісланий “13” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю глибокого і всебічного осмислення проблем історії культури всіх народів, що проживають на теренах України, виробленням практичних рекомендацій по формуванню національно-культурних програм, розробки відповідних законодавчих і нормативних актів. При цьому, особливе значення має історичний досвід 20-х – 30-х років ХХст., який, при всій його критичній оцінці, не втратив свого значення на сучасному етапі розбудови незалежної української держави.
Особливої уваги потребує вивчення основних форм і методів діяльності органів політичного керівництва та виконавчої влади, наукових закладів, громадських організацій по створенню системи освіти національних меншин, зокрема німецької, яка сприяла забезпеченню культурних запитів одного з найчисленніших етносів, що пов’язав свою долю з Україною.
Успадкувавши кращі традиції європейської освіти XVIII-XIX століть, німецькі національні школи навіть в період радянізації навчальних закладів вигідно вирізнялись в порівнянні не лише з українськими школами, а й з аналогічними закладами інших національних меншин. Йдеться, в першу чергу, про увагу до них з боку німецької інтелігенції, церкви, численних національних громадських інституцій, тісний зв’язок педагогічних колективів і учнів з своєю історичною батьківщиною.
На жаль, період згортання політики коренізації, масових незаконних репресій щодо німецького населення звели нанівець набутий цінний досвід, дискредитували його в очах педагогічної громадськості. Лише в умовах державної незалежності України, піднесення її як демократичної, правової держави досвід, набутий в 20-х – 30-х роках ХХ ст., стає у нагоді, служить основою для формування національно-культурної політики на сучасному етапі. Свідченням цього стало прийняття в червні 1992 р. Верховною Радою України закону “Про національні меншини в Україні”, який гарантував “… всім національним меншинам права на національно-культурну автономію: користування і навчання рідною мовою, чи вивчення рідної мови в державних навчальних закладах”11 Закон України “Про національні меншини в Україні” // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - № 36. – Ст.529.. Зазначений законодавчий акт повністю відповідає міжнародним документам, зокрема Рамковій конвенції Ради Європи про захист національних меншин,22 Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НІМЕЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (20-30-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок