Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійного функціонального мовлення учнів ліцею при вивченні економічних дисциплін

Формування професійного функціонального мовлення учнів ліцею при вивченні економічних дисциплін

Назва:
Формування професійного функціонального мовлення учнів ліцею при вивченні економічних дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РОМАНОВА ЛІДІЯ ЯКІВНА
УДК 373.1
Формування професійного функціонального мовлення учнів ліцею при вивченні економічних дисциплін
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Молчанова Алевтина Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу проблем виховання у професійно-технічних закладах, м. Київ.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор, дійсний член АПН України Мацько Любов Іванівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідуюча кафедрою стилістики, м. Київ;

- кандидат педагогічних наук, доцент Барановська Лілія Володимирівна, Білоцерківський державний аграрний університет, доцент кафедри менеджменту.

Провідна установа: Ужгородський державний університет, кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м.Ужгород.
Захист відбудеться “13” вересня 2000 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “27” червня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. На сучасному етапі розвитку Української держави, оновлення всіх сфер життєдіяльності нашого суспільства по-новому вирішуються соціально-економічні і політичні проблеми. Становлення незалежності супроводжується суттєвими змінами в царині суспільних, насамперед економічних відносин, що передбачає новий тип взаємозв’язку освіти і суспільства в цілому.
Перехід до ринкових відносин зумовлює необхідність піднесення ролі економічної освіти й науки у вирішенні складних проблем сьогодення. Досягненню успіхів у здійсненні економічних реформ мають сприяти: пізнання закономірностей функціонування ринкового механізму, глибокі розробки в галузі економічної науки, фундаментальна підготовка спеціалістів.
Усе це потребує докорінного вдосконалення системи економічної освіти. Укази Президента України “Про основні напрями реформування вищої освіти в Україні”, "Про основні напрями реформування професійно-технічної освіти в Україні", закони України “Про професійно-технічну освіту”, "Про загальну середню освіту", визначили найважливіші принципи перебудови освіти в Україні – принципи гуманізації, гуманітаризації, інформатизації, диференціації, інтеграції.
Трансформація освіти потребує передусім розв'язання таких важливих питань, як радикальна її гуманітаризація, демократизація, орієнтація на людину, мобільність та інтеграція.
У разі успішного їх розв’язання вища школа перетвориться на повноправного суб’єкта ринкових відносин, а тому має трансформуватися, орієнтуватися на потреби інформаційного суспільства.
Реформа вищої школи України відбувається в умовах кардинальних змін соціально-економічних відносин та інтеграції нашої країни в світову економіку. У зв’язку з цим фахова освіта спрямовується на забезпечення професійної самореалізації особистості, підвищення гнучкості у різнорівневій підготовці фахівців, соціальної значущості та престижу знань. Це сприяє формуванню інтелектуального потенціалу нації як найвищої цінності суспільства, визначає темпи і рівень науково-технічного та соціального прогресу.
Система різнорівневої підготовки фахівців грунтується на єдиній державній політиці щодо забезпечення динамічного розвитку фахової освіти в поєднанні з розвитком науки, техніки, мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування професійного функціонального мовлення учнів ліцею при вивченні економічних дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок