Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість ефективності захисних дій юних футболістів 11-15 років

Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість ефективності захисних дій юних футболістів 11-15 років

Назва:
Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість ефективності захисних дій юних футболістів 11-15 років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
СТЕПАНЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 796.332-053.7
Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість ефективності захисних дій юних футболістів 11-15 років
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Науковий керівник
кандидат педагогічних наук, доцент
Воронова Валентина Іванівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри психології і педагогіки
Офіційні опоненти:
доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
Лісенчук Геннадій Анатолійович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри футболу;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Максименко Ігор Георгійович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри олімпійського і професійного спорту
Захист відбудеться 21 червня 2007 року о 1600 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано 18 травня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова


Загальна характеристика РОБОТИ
Актуальність. Удосконалення спортивної майстерності футболістів – складний багатофакторний процес. В зв’язку з тим, що кожен гравець футбольної команди через специфіку умов сучасної гри, поперемінно виконує захисні та атакуючі дії, ефективність гри у захисті та нападі має однакову цінність для кінцевого результату (S.V.Felgueira, 1995; В.В.Соломонко, Г.А.Лісенчук, 1996).
Питання дослідження особливостей змагальної діяльності та факторів, що визначають її ефективність, найбільш глибоко вивчені на прикладі атакуючих дій як висококваліфікованих, так і юних футболістів (В.Пшибільскі 1998; В.А.Сутула, М.І.Фоменко, Р.Аль Овайдат 1999).
Напрямки, що стосуються захисних дій та факторів, що обумовлюють їх ефективність у юних футболістів, не висвітлені належним чином, хоч, і очевидно, що через відмінні морфофункціональні та психофізіологічні можливостей, вони можуть значно відрізнятися від показників дорослих спортсменів. Окрім того, при підготовці юних спортсменів копіювання методів тренування висококваліфікованих спортсменів з характерним для нього арсеналом засобів та методів, є помилковим (В.М. Платонов, 2004).
Багато авторів (М.П.Дудін, О.О.Приймаков, 1996; М.С.Полішкіс, 1977-1998; В.В.Шамардін, 2001) відмічають великий вплив на ефективність виконання тактичних дій юних футболістів психофізіологічних особливостей (оперативного мислення, швидкості прийняття рішення, здібності до переключень, об’єму поля зору, швидкості реакції на рухомий об’єкт, врівноваженості психіки, рухливості нервових процесів, об’єму та переключення уваги, здібностей змінити рішення в останній момент та ін.). Але у зв’язку з тим, що важливість психофізіологічних особливостей у відмічених дослідженнях визначалась в основному по відношенню до атакуючих дій, з’являється необхідність у спеціальних дослідженнях, спрямованих на визначення специфічних психофізіологічних особливостей, що обумовлюють ефективність виконання саме захисних функцій.
Поряд із цим відмічається, що ефективність захисних дій кваліфікованих футболістів залежить також від морфологічних особливостей гравців (М.М.Шестаков, 1984). Разом з цим, ми не знайшли даних про ступінь впливу вказаних особливостей на ефективність виконання захисних дій у юних футболістів.
Неабияке значення для ефективної змагальної діяльності юних футболістів мають функціональні (аеробні та анаеробні) можливості організму (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість ефективності захисних дій юних футболістів 11-15 років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок