Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЇ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України
Вітковська Оксана Ігорівна
УДК 159. 922
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЇ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Федоришин Борис Олексійович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, головний науковий співробітник відділу психології профорієнтації.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
м. Київ, завідувач лабораторії методології і теорії психології;
кандидат психологічних наук, професор Долинська Любов Василівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, м. Київ, завідувач кафедри загальної психології.
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра психології і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист відбудеться “-------" грудня 2002 р. о 16.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 30 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ 
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України, в умовах формування ринкових відносин та інтенсивного становлення ринку праці, значно посилюються вимоги до рівня кваліфікації спеціалістів в усіх галузях народного господарства. Формування висококваліфікованого, мобільного, активного і конкурентоспроможного професіонала можливе лише за умов всебічного розвитку особистості, її здібностей, творчого потенціалу. Профінформаційна та профконсультаційна робота з молоддю набуває особливої актуальності на етапі завершення учнями середньої освіти. У ранньому юнацькому віці загострюються потреби молодої людини у самопізнанні, самоусвідомленні і саморозумінні, актуалізуються процеси особистісного, соціального і професійного самовизначення.
Профорієнтаційна робота у загальноосвітніх навчальних закладах, здійснювана за старими методами, залишається малоефективною, не відповідає вимогам сучасного життя. Намагання впливати на професійне самовизначення особистості, без урахування суб’єктних аспектів індивідуальної профорієнтаційної ситуації, призводить до формальних стосунків між профконсультантом і учнем. Головний недолік профорієнтаційних підходів “радянського” періоду – недооцінка інтересів людини, відірваність від її дійсних потреб і проблем, зосередженість не на особистості як такій і не на явищах її психологічної реальності, а на комплексі заходів, що здійснювалися за досить неефективними схемами. Це є також однією з причин недостатньої розробленості у теорії профорієнтації проблеми суб’єктної сторони професійного самовизначення особистості.
Значущість особистісного підходу у практиці профорієнтації, необхідність врахування індивідуальних особливостей, потреб, інтересів людини як суб’єкта професійного самовизначення висвітлено у працях Г.С.Костюка, П.А.Шавіра, Б.О.Федоришина, М.С.Пряжнікова, В.А.Орлова, Г.О.Балла, І.П.Манохи.
Дослідники проблем педагогічної і вікової психології мають спрямувати свої зусилля на розробку особистісно орієнтованої теорії професійної орієнтації, якою могли б скористатися практичні психологи і педагоги. Передусім необхідно поставити особистість з її потребами, інтересами, прагненнями в центр всього профорієнтаційного процесу і від “орієнтування особистості” звернутися до вивчення процесів її самоорієнтації і самовизначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок