Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку архітектури Львова періоду історизму у ХІХ - поч. ХХ ст.

Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку архітектури Львова періоду історизму у ХІХ - поч. ХХ ст.

Назва:
Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку архітектури Львова періоду історизму у ХІХ - поч. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Державний університет "Львівська політехніка"
Лінда Світлана Миколаївна
УДК 72.035 (477.8)
Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку
архітектури Львова періоду історизму у ХІХ - поч. ХХ ст.
18.00.01 - теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Державному університеті "Львівська політехніка" (ДУ " ЛП ") Міністерства освіти України.
Науковий керівник : кандидат архітектури, професор
ЧЕРКЕС Богдан Степанович,
завідуючий кафедрою художніх основ та історії архітектури Державного університету
"Львівська політехніка"
Офіційні опоненти : доктор архітектури
МАРДЕР Абрам Павлович,
заступник директора Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування, м. Київ
кандидат архітектури, доцент
КРИВОРУЧКО Юрій Іванович
завідуючий кафедрою містобудування
Державного університету
"Львівська політехніка"
Провідна установа : Українська академія мистецтв Міністерства
культури та мистецтв України, м.Київ
Захист відбудеться "29" жовтня 1999р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 Державного університету "Львівська політехніка": м. Львів, вул. Бандери, 12, кімн. 226.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету "Львівська політехніка": м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий "27" вересня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бевз М.В.
канд. арх., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Львів - важливий політичний, культурний, адміністративний центр Галичини - належить до найбагатших міст України за кількістю і цінністю історико-архітектурних пам'яток, де кожний період зробив свій внесок у формування своєрідного архітектурного середовища. Період історизму, який припадає в основному на ІІ пол. ХІХ ст., був часом бурхливого архітектурного розвитку міста, інтенсивного територіального росту. Проте через його довготривале несприймання і недооцінку залишився для нас практично невідомим.
Актуальність теми дослідження визначається такими положеннями :
- у зв'язку з активною інтеграцією нашої держави у світову спільноту потреба вивчення своєї історичної та мистецької спадщини набула особливої гостроти. У цьому контексті стало необхідним систематизувати і проаналізувати всю архітектурну спадщину нашої країни, зокрема це стосується Львова – міста, архітектурна цінність якого визнана світовою громадськістю;
-екстер'єри споруд Львова доби історизму формують архітектурний образ центральної частини міста, при цьому, незважаючи на велику кількість публікацій, загальної картини розвитку архітектури цього періоду у стилістичному і архітектурно-композиційному аспектах створено ще не було;
-основними аспектами архітектурної діяльності сьогодні у центральній частині міста є реконструкція та адаптація під нові функціональні потреби споруд, більша частина яких належить добі історизму. Для успішного і комплексного проведення таких робіт необхідно визначити основні принципи у формуванні стильових і архітектурно-композиційних вирішень будівель Львова цього періоду;
-історія архітектури доби історизму достатньо повно висвітлена у зарубіжних джерелах, а те, що останнім часом в Україні приділяється все більше уваги проблемам цієї архітектури, зростає зацікавленість творчістю тогочасних архітекторів, історією будівництва окремих споруд, свідчить про те, що настав час доповнити і наші знання про архітектуру даного періоду.
Проблеми архітектури Львова доби історизму були порушені у дослідженнях широкого кола спеціалістів. Архітектурі міста ІІ пол. ХІХст. окремі розділи присвячувалися у загальних працях з історії архітектури Львова. Також були проведені дослідження з конкретних проблем архітектури ІІ пол. ХІХ ст.: стилістичні аспекти, персоналії, історії будівництва окремих споруд, містобудівельні трансформації Львова. Разом з тим у дослідженнях, які присвячені вивченню як окремих, так і загальних проблем архітектури періоду історизму, прослідковується недостатня скоординованість і відсутність систематизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку архітектури Львова періоду історизму у ХІХ - поч. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок