Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПР ПЕРЕХІДНИХ ІОНІВ В КРИСТАЛАХ З СТРУКТУРОЮ ПЕРХЛОРАТУ ГЕКСАГІДРАТУ: ЕФЕКТИ ТЕМПЕРАТУРИ І ТИСКУ

ЕПР ПЕРЕХІДНИХ ІОНІВ В КРИСТАЛАХ З СТРУКТУРОЮ ПЕРХЛОРАТУ ГЕКСАГІДРАТУ: ЕФЕКТИ ТЕМПЕРАТУРИ І ТИСКУ

Назва:
ЕПР ПЕРЕХІДНИХ ІОНІВ В КРИСТАЛАХ З СТРУКТУРОЮ ПЕРХЛОРАТУ ГЕКСАГІДРАТУ: ЕФЕКТИ ТЕМПЕРАТУРИ І ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія наук україни
Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна
на правах рукопису
ПРОХОРОВ АНДРіЙ оЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 536.235; 537.635; 124; 539.292; 541.6
ЕПР ПЕРЕХІДНИХ ІОНІВ В КРИСТАЛАХ З СТРУКТУРОЮ ПЕРХЛОРАТУ ГЕКСАГІДРАТУ:
ЕФЕКТИ ТЕМПЕРАТУРИ І ТИСКУ
01.04.11 – магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому фізико-технічному інституті
ім. О. О. Галкіна Національної академії наук України
Науковий керівник - | кандидат фізико-математичних наук
КАРНАЧOВ Олександр Сергійович, старший науковий співробітник відділу магнітних властивостей твердого тіла Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України.
Офіційні опоненти - | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
ЛЕВЧЕНКО Георгій Георгійович, завідуючий відділом фазових переходів Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України.
доктор фіз.-мат. наук,
ЛИТОВЧЕНКО Анатолій Степанович, Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України,
завідуючий відділом радіоспектроскопії мінеральної речовини. доктор фіз.-мат. наук
Провідна установа - | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
Захист відбудеться “23” березня 2006 року о _14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01 Донецького фізико-технічного інституту ім. О. О. Галкіна НАН України за адресою: вул. Р. Люксембург, 72, Донецьк, 83114, Україна
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДонФТІ НАН України.
за адресою: вул. Р. Люксембург, 72, Донецьк, 83114
Автореферат розісланий “11” _лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, канд.ф.-м.н Т.М.Тарасенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження твердих тіл в екстремальних умовах, до яких відносяться високі тиски, низькі температури, сильні магнітні та електричні поля являються актуальними протягом багатьох років.
Високий тиск (ВТ) найбільш дієвий спосіб впливу на речовину. Можна відзначити два важливих аспекти його застосування. Екстремальні умови, в яких перебуває тверде тіло при дії високого тиску, можуть призводити до виникнення абсолютно нової сильної зміни енергетичного спектру, появи нових фазових станів, котрі будуть стабільними навіть після зменшення тиску до нормальних умов. З іншого боку збільшення тиску призводить до безперервної зміни міжатомних відстаней, що дозволяє знаходити залежності різних взаємодій від відстані між атомами, що надто важливо для встановлення механізмів взаємодії, перевірки теоретичних припущень, розділення внесків різних механізмів у загальну енергію. Поступова зміна енергетичних відстаней в спектрі також дає можливість більш правильної ідентифікації взаємодій, в тому числі динамічних процесів, в яких енергія збуджених станів відіграє суттєву роль.
Електронний парамагнітний резонанс (ЕПР) зарекомендував себе як тонкий метод дослідження парамагнітних кристалів, який дозволяє отримувати інформацію про стан парамагнітних центрів на локальному рівні. Спільне застосування двох методик ЕПР і високого тиску створює нові можливості для вивчення твердого тіла.
Застосування ЕПР для дослідження фазових переходів в діелектричних кристалах має безсумнівну перевагу перед інтегральними методами (тепломісткість, намагніченість, діелектрична постійна). Цей метод дає змогу дослідити локальні характеристики парамагнітного центру у різних фазах, робити висновки про зміну кристалічного поля, його силу і симетрії, спостерігати зміни енергетичного спектру. Робіт, в яких метод ЕПР застосовувався для дослідження фазових переходів, зараз не так і багато, а робіт, де такі виміри проведені в умовах високих тисків - одиниці. Необхідно також підкреслити, що теоретичних робіт, які пояснюють зміну станів домішкових іонів при дії ВД, зараз дуже мало, а робіт, які могли б передбачити змінення локальных характеристик, викликаних ВД, практично немає.
Тому радіоспектроскопічні дослідження домішкових центрів в кристалах в умовах ВД, розширення кола досліджуваних кристалів, вивчення фазових переходів при ВД являються безперечно актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕПР ПЕРЕХІДНИХ ІОНІВ В КРИСТАЛАХ З СТРУКТУРОЮ ПЕРХЛОРАТУ ГЕКСАГІДРАТУ: ЕФЕКТИ ТЕМПЕРАТУРИ І ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок