Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ВІДДІЛІВ ОСВІТИ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ВІДДІЛІВ ОСВІТИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ВІДДІЛІВ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут психології імені Г.С.Костюка
АПН України
СИЧ Василь Михайлович
УДК 37.015.3
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
МОТИВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ
СПЕЦІАЛІСТІВ ВІДДІЛІВ ОСВІТИ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Карамушка Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН
України, лабораторія організаційної психології,
завідувач (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський університет ім. В.Даля,
кафедра психології, завідувач (м. Луганськ);
кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти АПН України, кафедра психології,
завідувач (м. Київ).
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН
України, лабораторія психології мас та організацій (м. Київ).
Захист відбудеться 19 квітня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 18 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суттєву роль у розв’язанні завдань сучасної освіти, зокрема середньої загальноосвітньої школи, відіграє взаємодія відділу освіти з навчальними закладами. Основна місія у цій взаємодії покладена на спеціалістів відділів освіти, які повинні спрямовувати педагогічних працівників на успішне виконання освітянських завдань.
Як свідчить досвід діяльності освітніх організацій, практичне розв’язання складних управлінських проблем в освіті можливе за умови належної психологічної підготовки спеціалістів відділів освіти, які повинні ефективно здійснювати управлінську діяльність та організовувати діяльність керівників закладів освіти, педагогічних колективів та педагогічних працівників. Від їх психологічної та професійної компетентності багато в чому залежить успішність системи середньої освіти, тим більше в час, коли сучасна вітчизняна освіта почала розвиватися на демократичних засадах. На теперішньому етапі розвитку освіти управлінська діяльність спеціалістів відділів освіти повинна оцінюватися, насамперед, за їх компетентністю, професійними здібностями, певними ціннісними спрямуваннями та ставленням до оточуючої дійсності, до інших людей, до самого себе.
Аналіз психолого-управлінської літератури свідчить, що дослідження психологічних основ управління закладами середньої освіти є предметом уваги багатьох дослідників (О.І.Бондарчук, Л.М.Карамушка, Н.Л.Коломінський, М.І.Пірен, В.В.Третьяченко, Р.Х.Шакуров та ін.). Проте не досить вивченими є аспекти, пов’язані із соціально-психологічними особливостями управлінської діяльності спеціалістів відділів освіти. В педагогічній літературі представлені лише класичні та модернізовані функції працівників апарату районного відділу освіти, питання планування, організації та здійснення контролю в їх управлінській практиці (Є.С.Березняк, Л.І.Даниленко, О.І.Зайченко, Н.М.Островерхова, В.Г.Стіоса та ін.). Що ж стосується психологічних основ управлінської діяльності спеціалістів відділів освіти, то лише в роботах Н.Л.Коломінського висвітлено окремі професійно-значущі якості спеціалістів та деякі шляхи удосконалення стилю їх діяльності.
Слід зазначити, що реалізація того чи іншого стилю управління спеціаліста відділу освіти залежить від того, які спонукання лежать в основі здійснення ним професійної діяльності. Тому проблема впливу на управління з боку мотиваційної сфери спеціаліста відділу освіти є надзвичайно актуальна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ВІДДІЛІВ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок