Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ ДОКТРИНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ

ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ ДОКТРИНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ ДОКТРИНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,10 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
УДК 327(73:477)
ДАШКЕВИЧ Андрій Вікторович
ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ ДОКТРИНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ
23.00.04 – політичні проблеми
міжнародних систем і глобального
розвитку (політичні науки)
Автореферат дисертацій
на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук
Київ-1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі європейських та американських досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий консультант доктор історичних наук
КАМІНСЬКИЙ Євген Євменович
Завідувач відділом європейських та американських досліджень ІСЕМВ НАН України
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
кафедри загальної історії Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова
ХИЖНЯК Ігор Антонович
доктор історичних наук, професор
зав. Кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн Національного університету ім. Т.Шевченка
ГОНЧАР Борис Михайлович
доктор політичних наук, директор Інституту менеджменту і бізнесу МАУП, професор
БЕБИК Валерій Михайлович
Провідна установа Одеський державний університет ім. Д.І. Мечникова,
кафедра міжнародних відносин
Захист відбудеться 23 грудня 1998 року о 15 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д.01.11.03 при Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України за адресою: 252030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 18 грудня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат історичних наук ДУДКО І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. З падінням Берлінського муру і розчленуванням СРСР в Сполучених Штатах розгорнулися пошуки доктринального «замінника» політики «холодної війни», адекватного новим реаліям системи міжнародних відносин. Теоретична й політична актуальність дисертації визначається системним з’ясуванням витоків, еволюції і змісту головних доктрин міжнародної стратегії цієї держави, принципів захисту національних інтересів, позиції щодо перехідних суспільств, стану і перспектив розвитку підходів до посткомуністичних держав, насамперед України.
Дисертант вважає, що з використанням нових для вітчизняної політології дослідницьких методів і підходів можна оптимізувати дослідження постбіполярної системи міжнародних відносин, глибше зрозуміти причини й характер «холодної війни», роль США у її розв’язанні. Аналіз явищ, процесів і подій 1945-1989 років забезпечує також належне розуміння проблемності для людства спроб подолати ідейно-політичну спадщину «холодної війни».
Подальше зростання впливів США в сучасній системі міжнародних відносин, залежність змін у ній від використання Вашингтоном певних доктринальних засад зумовлює теоретичну й політичну доцільність пошуків відповідей на складні питання сучасності у стратегії повоєнних адміністрацій Білого дому. У загальному сенсі теоретична й політико-прикладна актуальність даного дослідження визначена і входженням цієї держави до трансатлантичних та суто європейських об’єднань у поєднанні з триваючою невизначеністю ставлення до перебігу подій у світі.
Відтак, еволюція доктрин і концепцій зовнішньої політики США доби «холодної війни», внутрішні важелі впливу на формування їх посутньої спрямованості та цілей, ідеологічні виміри параметрів національних інтересів, принципів і форм їх реалізації стали об’єктом даної дисертації. На цій основі бачиться можливість прогнозного аналізу та висновків. Спонуки і причини вибору змістовної спрямованості, цілі принци і наслідки реалізації стратегії США для світу й, зокрема, України від часів Г.Трумена до другого президентства Б.Клінтона включно стали предметом даної праці.
Головне завдання дослідження полягає у тому, щоб відтворити системну еволюцію ідеології, доктрин і концепцій повоєнної зовнішньополітичної стратегії США та на основі їх співставлення з політичною практикою з’ясувати базові аспекти спрямованості, змісту, проблем і суперечностей, на які наражається офіційний Вашингтон у спробах оновити глобальну стратегію й адаптувати її до сучасних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ ДОКТРИНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок