Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ЦИНКУ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ МЕТАЛАМИ (La, Ce, Sm, Gd, Tb) ТА КОБАЛЬТОМ: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК ТА ДЕЯКІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

ВЗАЄМОДІЯ ЦИНКУ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ МЕТАЛАМИ (La, Ce, Sm, Gd, Tb) ТА КОБАЛЬТОМ: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК ТА ДЕЯКІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ЦИНКУ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ МЕТАЛАМИ (La, Ce, Sm, Gd, Tb) ТА КОБАЛЬТОМ: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК ТА ДЕЯКІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Зелінська Оксана Ярославівна
УДК 546.3-19'47'73'651+669.018.1+548.3
ВЗАЄМОДІЯ ЦИНКУ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ
МЕТАЛАМИ (La, Ce, Sm, Gd, Tb) ТА КОБАЛЬТОМ:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА
СПОЛУК ТА ДЕЯКІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
Львів – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Павлюк Володимир Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Неділько Сергій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри неорганічної хімії.
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Завалій Ігор Юліанович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “6” лютого 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “27” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку науки і техніки перед науковцями все частіше постає проблема синтезу нових синтетичних, композиційних та інших прогресивних матеріалів з необхідним комплексом фізичних, хімічних, механічних властивостей, впровадження таких матеріалів у сферу промислового використання, а також покращення їх техніко-економічних, міцнісних та антикорозійних характеристик.
Особливий науковий і практичний інтерес тут представляють сплави на основі перехідних металів, леговані рідкісноземельними металами.
РЗМ завдяки цінним властивостям широко використовуються у різних галузях промисловості як модифікуючі додатки до різних металів і сплавів, зокрема в металургії, машинобудуванні, атомній техніці, радіоелектроніці, хімічній промисловості і в медицині. Кобальт використовують для отримання сплавів з прекрасними магнітними, термостійкими і надміцними властивостями.
Цинк вважається одним із найважливіших кольорових металів. Найчастіше він використовується в металургії як засіб захисту поверхні металів від корозії і як легуючий додаток до сталей. Широко застосовується він і в поліграфії, хімічних джерелах струму та в медицині.
В свою чергу інтерметаліди, що містять РЗМ і перехідний метал є перспективними акумуляторами водню, зокрема LaNi5 вже широко використовується у промислових масштабах.
Виходячи з унікальних властивостей окремих компонентів і утворених ними бінарних сполук можна припустити, що тернарні сполуки, які утворюються в системах РЗМ–Co–Zn, повинні мати широкий спектр цінних фізико-хімічних властивостей.
Однак, до теперішнього часу діаграми стану таких систем залишаються невивченими і природа хімічної взаємодії елементів у сполуках нез'ясованою. Тому виникла необхідність у побудові ізотермічних перерізів діаграм стану систем РЗМ–Со–Zn (де РЗМ – La, Ce, Sm, Gd, Tb), визначенні кристалічної структури нових тернарних сполук і взаємозв'язків між ними, а також дослідженні їх властивостей, що дасть можливість вести цілеспрямований пошук перспективних матеріалів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка згідно з науково-тематичними програмами Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком 70 “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України” по держбюджетних темах “Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів”, номер державної реєстрації 0197U018093, та “Магнітні та електрокінетичні властивості нових інтерметалічних фаз на основі рідкісноземельних та перехідних елементів”, номер державної реєстрації 0100U001431.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ЦИНКУ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ МЕТАЛАМИ (La, Ce, Sm, Gd, Tb) ТА КОБАЛЬТОМ: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК ТА ДЕЯКІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок