Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ТЕЧІЇ ПОВІТРЯ З ПРУЖНО ЗАКРІПЛЕНОЮ ЛОПАТТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ТЕЧІЇ ПОВІТРЯ З ПРУЖНО ЗАКРІПЛЕНОЮ ЛОПАТТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ТЕЧІЇ ПОВІТРЯ З ПРУЖНО ЗАКРІПЛЕНОЮ ЛОПАТТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,59 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний авіаційний університет
КРИЖАНОВСЬКИЙ АНДРІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 629.73.015.3
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ТЕЧІЇ ПОВІТРЯ
З ПРУЖНО ЗАКРІПЛЕНОЮ ЛОПАТТЮ
ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
05.07.01 – Аеродинаміка і газодинаміка літальних апаратів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
ЦИМБАЛЮК Анатолій Антонович, Національний авіаційний університет, професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
КАСЬЯНОВ Володимир Олександрович, Національний авіаційний університет, професор
кандидат технічних наук
ШЕВЧУК Ігор Володимирович, Інститут технічної теплофізики НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра гідравліки і гідропневмоавтоматики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
 
Захист відбудеться 25 жовтня 2001 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.05 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, Київ – 058, пр. Комарова , 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, Київ – 058, пр. Комарова, 1.
Автореферат розісланий 21 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради, к.т.н., с.н.с. Жданов О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із основних напрямків науково-технічного прогресу є проведення широкомасштабних досліджень по створенню принципово нових видів техніки, які мали б підвищену надійність та економічність.
Людина з давніх часів мріяла плавати як риба та літати як птах. Тому на протязі століть вона з особливою увагою спостерігала за коливаннями крил та плавців, щоб використати принцип їх роботи в техніці. Встановлено, що для отримання максимальної ефективності польоту, коли витрати енергії мінімальні, аеробіонти використовують резонансний режим коливань. Саме в цьому режимі приховуються великі потенціальні можливості.
Коливання поблизу резонансного режиму зустрічаються у багатьох пристроях. Серед них коливання лопаток турбомашин, лопатей несучих гвинтів вертольотів, коливальні рухи несучих поверхонь літаків, а також їх органів управління. Більшість таких коливань є досить небезпечними, оскільки із-за значних амплітуд коливань вони можуть стати причиною руйнування механічних систем. Тому вивчення цих коливань напрямлене, як правило, на їх усунення.
В той же час, багато хто з дослідників намагається знайти область використання позитивного ефекту, який виникає при коливаннях крила поблизу резонансного режиму. При цьому крило може виконувати функцію як рушія, так і несучого елемента. Зокрема, крило, що коливається, можна використати в якості лопатевої машини для примусової циркуляції призматичного напірного потоку. В деяких випадках використання коливальних лопатевих машин може бути кращим за обертальні, в тому числі для різних сушильних пристроїв.
Можливим є використання крила, що коливається, в вітро- і гідроенергетиці, яким, за умов енергетичної кризи, приділяється особлива увага в усьому світі. В цьому випадку крило, як робочий елемент, здійснює коливання завдяки взаємодії з набігаючим потоком.
В останній час виникла ідея перетворення енергії повітря чи рідини за рахунок збудження автоколивань типу флатера, тобто мова йде про можливість створення флатерних перетворювачів. Але ніякі дослідження в цьому напрямку поки не проводились. Тому на сьогоднішній день досить актуальним є розробка і дослідження роботи перетворювачів принципово нового типу , що працюють за рахунок використання явища флатера.
Мета і задачі досліджень. За мету в дисертаційній роботі ставиться розробка схем флатерних перетворювачів, визначення значень параметрів, що забезпечують їх працездатність шляхом математичного моделювання взаємодії течії повітря з пружно закріпленою лопаттю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ТЕЧІЇ ПОВІТРЯ З ПРУЖНО ЗАКРІПЛЕНОЮ ЛОПАТТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок