Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З КАМЕНЯМИ НИРОК ТА СЕЧОВОДІВ (клініко-експериментальне дослідження)

ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З КАМЕНЯМИ НИРОК ТА СЕЧОВОДІВ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З КАМЕНЯМИ НИРОК ТА СЕЧОВОДІВ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,01 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
БОРЖІЄВСЬКИЙ АНДРІЙ ЦЕЗАРОВИЧ
УДК 616.62-003.6-089.879:616-072.1
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З КАМЕНЯМИ НИРОК ТА СЕЧОВОДІВ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.06 – урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2004 р.
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор Возіанов Сергій
Олександрович, завідувач відділом рентгенендоурології та дистанційної літотрипсії інституту урології АМН України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Черненко Василь
Васильович, Інститут урології АМН України, головний науковий співробітник відділу сечокам’яної хвороби;
доктор медичних наук, професор Серняк Юрій Петрович, завідувач курсу урології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Пепенін Володимир Розумникович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, кафедра урології та онкології.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ
України, кафедра урології та нефрології, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 21.12.2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою: 04053 м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою : 04053 м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
Автореферат розісланий 21.11.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед урологічних хворих сечокам’яна хвороба (СКХ) є одним із найбільш розповсюджених захворювань. Пацієнти на СКХ складають 30-40% всього контингенту урологічних стаціонарів, причому їх число неухильно збільшується (О.Ф. Возіанов і співавт., 1997; А.В. Люлько и соавт., 1997; О.Л. Тиктинский и соавт., 2000), а захворюваність уролітіазом в світі досягла 1-3 % (О.Л. Тиктинский, В.П. Александров, 2000; Frieneli a. oth., 1983 та інші). Вважаючи, що уролітіаз вражає саме осіб працездатного віку – від 20 до 50 років, тривалість хвороби – нерідко на протязі всього життя хворого, - викликає часту тимчасову і навіть стійку втрату працездатності, стає зрозумілим велике соціальне і економічне значення досліджуваної проблеми та розробки нових принципів комплексного лікування та метафілактики хворих з нефроуретеролітіазом.
Основним методом в комплексному лікуванні хворих з нефро- та уретеролітіазом є видалення конкременту. Існуючий камінь викликає порушення відтоку сечі із нирки, сприяє виникненню і підтримці в ній запального процесу. Тому видалення каменя є для більшості пацієнтів не лише лікувальним, але й профілактичним засобом, що дозволяє ліквідувати запальний процес в нирці і зменшити вірогідність рецидиву каменеутворення. Враховуючи високу захворюваність на СКХ і необхідність у більшості випадків видалення конкременту, особливо актуальною стає необхідність втілення принципово нових, мало травматичних, економічно доцільних втручань, якими і є екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія та ендоскопічні методи лікування нефроуретеролітіазу (ЧШНЛ, УЗЛ, ПЛ, ЕГЛ, ЛЛ, ЧШНУЛ, УЛЕ, ЛУЛТ). В той же час застосування ЕУХЛ можливе не у всіх хворих з каменями нирок та сечоводів, особливо при наявності каменів великих розмірів та коралоподібних.
Практика показала, що втілення в медичну практику нових методів неоперативного лікування каменів нирок та сечоводів за допомогою літотрипсії і реабілітації дало змогу значно покращити ефективність лікування хворих нефроуретеролітіазом і скоротити кількість хірургічних втручань. Велика кількість питань, пов’язаних з літотрипсією і реабілітацією при нефроуретеролітіазі, все ще дискутується на сторінках періодичних видань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З КАМЕНЯМИ НИРОК ТА СЕЧОВОДІВ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок